Blisko 3 mln zł dotacji na e- usługi w zamojskim „starym” szpitalu

0
515
Fot. Zamojski Szpital Niepubliczny
GAIA

Zamojski Szpital Niepubliczny otrzymał dofinansowanie na realizację projektu dotyczącego e-usług. Kwota jest niebagatelna, bo to prawie 3 mln. zł. (wartość projektu: 3 227 021 zł, dofinansowanie: 2 742 968 zł).

Dzięki wdrożonym rozwiązaniom, uda się przyspieszyć i uprościć niektóre procesy zachodzące w codziennym funkcjonowaniu szpitala. Chodzi m.in. o przekazywanie wyników pacjentom czy konsultacje z pacjentem przewlekle chorym. Dodatkowo, projekt unowocześni informatyczną bazę sprzętową, co przyspieszy obsługę pacjentów oraz zwiększy bezpieczeństwo przechowywanych danych.

W ramach Projektu zostaną wdrożone dwie nowe e-usługi: e-Konsultacje oraz e-Wyniki.

Moduł e-Konsultacje to opcja dla pacjentów, którzy leczą się na choroby przewlekłe, są po operacjach, zabiegach, w związku z czym powinni być pod stałą kontrolą i w stałym kontakcie z personelem szpitala lub poradni.

Moduł e-Wyniki to funkcja, która umożliwi udostępnienie pacjentom wyników badań laboratoryjnych, tomografii, zdjęć RTG wraz z opisem. Pacjenci będą mogli je pobrać drogą elektroniczną.

Obydwie usługi będą dostępne dla osób, które co najmniej raz były już pacjentami Zamojskiego Szpitala Niepublicznego sp. z o.o.

Realizacja projektu przyczynić ma się również do znaczącej poprawy bezpieczeństwa danych elektronicznych szpitala (danych medycznych pacjentów). Wymiana serwerowni oraz budowa drugiej serwerowni wraz z zakupem odpowiedniego oprogramowania, pozwoli na odpowiednie zabezpieczenie danych elektronicznych oraz przyspieszy pracę personelu szpitala, a co za tym idzie obsługę pacjentów.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach konkursu Cyfrowe Lubelskie, projekty z zakresu e-zdrowia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Planowane zakończenie realizacji projektu to grudzień 2019.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments