Dziś startuje „Eurofolk”. Zobaczcie, co w programie najbarwniejszego zamojskiego festiwalu

0
663
Fot. K. Chmiel - "Światłoczuły" Fotograf
GAIA

W Zamościu już dziś (10 lipca) rozpoczyna się wielkie święto folkloru. W ramach 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Eurofolk” w ciągu najbliższego tygodnia przed zamojską publicznością wystąpią zespoły reprezentujące muzykę, taniec i szeroko pojętą kulturę folkloru z całego świata.

Festiwal jest znany i ceniony nie tylko w Zamościu i regionie, ale i poza granicami naszego kraju. Co roku przemarsz zespołów spod Zamojskiego Domu Kultury na Starówkę oraz koncerty gromadzą setki widzów.

Co w programie tegorocznego „Eurofolku”?

Podczas festiwalu wystąpią zespoły: Ensemble National Artistique du Benin (Ballet National) z Beninu, Music & Dance Group „Naoussa Paros” z Grecji, Les Éclusiers de Lachine z Kanady, Music & Dance Group „Naoussa Paros” z Peru, Grupo Folklorico de Faro z Portugalii, OKUD „Sveti Sava” z Serbii, Zespół Folklorystyczny Želiezko ze Słowacji, Brigham Young University – American Folk Dance Ensemble z USA.

Tegoroczną odsłonę festiwalu rozpocznie dzisiejszy koncert „Gospodarze – Gościom” na Rynku Wielkim w Zamościu. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” oraz zespół folkowy „Rokiczanka”. Początek godz. 18.00.

W środę, 11 lipca o godz. 18.00 spod Zamojskiego Domu Kultury na Rynek Wielki przemaszeruje barwny festiwalowy korowód. Następnie o godz. 19.00 rozpocznie się koncert inauguracyjny.

W czwartek, piątek oraz sobotę zgromadzona na Rynku Wielkim publiczność będzie miała okazję obejrzeć festiwalowe występy. Koncerty rozpoczynać się będą zawsze o godz. 18.00, a po nich odbywać się bedą zabawy folkowe w ogródkach na Rynku Wielkim. Na niedzielę, 15 lipca zaplanowano koncert finałowy.

Dodatkowo od piątku do niedzieli festiwalowi towarzyszyć będzie kiermasz sztuki ludowej na Rynku Wielkim w Zamościu.

Koncerty zespołów festiwalowych będzie można oglądać także poza Zamościem. W piątek, 13 lipca zespoły z Peru oraz Kanady wystąpią w Łaszczowie, zaś zespoły z Beninu i Grecji zaprezentują się w Szczebrzeszynie.

Szczegółowy program na plakacie poniżej.

program Dziś startuje "Eurofolk". Zobaczcie, co w programie najbarwniejszego zamojskiego festiwalu
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments