Dymna, Więckiewicz, Seniuk, Trela w Zamościu [PROGRAM]

0
403

Znany jest już program tegorocznego Festiwalu Stolica Języka Polskiego, który odbędzie się w  5-11 sierpnia 2018 r.
Szczególnie imponująco zapowiada się Dzień Zamojski – niedziela 5 sierpnia, który rozpocznie się Koncertem dla Młodych Słuchaczy już o godz. 9.00. Młodzi czytelnicy i słuchacze mogą liczyć na arcyciekawe spotkania z Joanną Rusinek, Michałem Rusinkiem, Anną Dziewit-Meller, Aleksandrą Łojewską, Katarzyną Sadowską, Agnieszką Wolny – Hamkało i Józefem Wilkoniem.

Nasze miasto znajdujemy często w tomikach wierszy, na kartach powieści, wspomnień i reportaży. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę gości Festiwalu na poezję, literaturę piękną, powieści historyczne oraz książki dla dzieci i młodzieży związane z Zamościem i Zamojszczyzną. Dzieła literackie, tematyką związane z Zamościem będą czytać: Mariusz Bonaszewski, Anna Seniuk, Jerzy Trela, Anna Dymna i Robert Więckiewicz.

Dzień zamojski zakończy koncert piosenek Jonasza Kofty w wykonaniu Nuli Stankiewicz, której towarzyszyć będą muzycy: Janusz Strobel, Paweł Pańta, Cezary Konrad, Mariusz „Fazi” Mielczarek.

W Szczebrzeszynie będzie się działo od poniedziałku 6 sierpnia. W programie warsztaty dla dzieci, spotkania autorskie, rozmowy o języku, rozmowy o sztuce, debaty, spotkania z poetami, koncerty oraz kino festiwalowe.

Wszystkie propozycje zawiera program festiwalu dostępny TUTAJ

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments