Chcieliście strzałki na rondach? To macie! (ZDJĘCIA)

0
3180

Wczoraj otwarte rondo na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego, Zamoyskiego i Odrodzenia to pierwsze w Zamościu skrzyżowanie o ruchu okrężnym z namalowanymi strzałkami na jezdni. I choć nie wszyscy kierowcy przyzwyczaili się już, że dawne skrzyżowanie z wyspą centralną jest teraz rondem, to zastosowanie strzałek zdecydowanie ułatwia im jazdę.

Władze Miasta postanowiły iść za ciosem i w ten sam sposób poprawić bezpieczeństwo także na innym zamojskim rondzie. Dziś strzałki pojawiły się na Rondzie Honorowych Dawców Krwi łączącym ulice: Legionów, Wyszyńskiego, Jana Pawła II oraz Hrubieszowską. O oznaczenie w ten sposób skrzyżowania, gdzie dochodziło do wielu kolizji, od dawna apelowało wielu mieszkańców Zamościa. Powstał nawet specjalny profil na Facebooku zwracający uwagę na ten problem.

 

dsc 1611 Chcieliście strzałki na rondach? To macie! (ZDJĘCIA) dsc 1610 Chcieliście strzałki na rondach? To macie! (ZDJĘCIA) dsc 1609 Chcieliście strzałki na rondach? To macie! (ZDJĘCIA) dsc 1607 Chcieliście strzałki na rondach? To macie! (ZDJĘCIA) dsc 1606 Chcieliście strzałki na rondach? To macie! (ZDJĘCIA) dsc 1605 Chcieliście strzałki na rondach? To macie! (ZDJĘCIA) dsc 1604 Chcieliście strzałki na rondach? To macie! (ZDJĘCIA)

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments