300 zł wyprawki już na wrześniowe zakupy – ZASADY

0
450

Nowy program „Wyprawka 300 plus, dobry start” otrzyma każde dziecko, które uczy się w szkole, a nie ukończyło 18. roku życia. Rządowa wyprawka ma być przyznawana raz w roku, przed rozpoczęciem roku szkolnego. Dla kogo wyprawka, na jakich zasadach, gdzie złożyć wniosek i kiedy można spodziewać się przelewu?

Ministerstwo Edukacji uruchomi niebawem kampanię informacyjną. W szkołach pojawią się plakaty, z których rodzice będą mogli dowiedzieć się, jak i gdzie należy złożyć wniosek o wyprawkę szkolną – 300 PLUS.

300 złotych to ma być stawka roczna, która ma przysługiwać każdemu uczniowi szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. Pieniądze w ramach wyprawki 300 plus mają być przyznawane bez żadnych warunków, dla wszystkich rodziców. Dochody przy staraniu się o świadczenie nie miałyby znaczenia, jak w przypadku programu 500+. Wnioski drogą elektroniczną będzie można składać od lipca, a od sierpnia – tradycyjnie. Pieniądze mają dostać wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wyprawka 300 plus dla uczniów miałoby być wypłacane już od sierpnia 2018 roku.

Wnioski o wypłatę świadczenia dobry start będzie można składać od 1 lipca każdego roku drogą elektroniczną za pomocą portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Od 1 sierpnia będą przyjmowane wnioski składane drogą tradycyjną (np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub drogą pocztową). Termin składania wniosków będzie upływał 30 listopada danego roku. Świadczenia mają zostać wypłacane w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, nie później jednak niż do 30 września danego roku.

Poprzedni artykułBudowa kolejnej dużej i potrzebnej inwestycji w mieście rozpoczęta (Zdjęcia)
Następny artykułNa Łanowej praca wre
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments