Budowa kolejnej dużej i potrzebnej inwestycji w mieście rozpoczęta (Zdjęcia)

0
495

Zamość, tak jak inne miasta, już niebawem będzie miał swoje miejskie centrum przesiadkowe. Inwestycja ma na celu ulokowanie przystanków różnych środków transportu w jednym miejscu, co umożliwi podróżnym dogodne i szybkie przesiadki. Hub komunikacyjny powstanie przy ul. Peowiaków, w okolicy przystanku kolejowego „Starówka” i integrować będzie transport publiczny: miejski, PKP, BUS, samochody osobowe i rowery. Wczoraj (10 maja) Prezydent Andrzej Wnuk podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych na realizację zadania ma czas do końca tego roku.

 
Inwestycja obejmuje wykonanie remontu ulicy Peowiaków od Ronda Rady Europy do skrzyżowania z ul. Partyzantów wraz z przebudową istniejących zatok autobusowych, budowę parkingu w systemie „Park&Ride” (który będzie służyć będzie integracji i tworzeniu przejazdów łączonych samochód-kolej-MZK-rower-BUS), budowę ścieżki rowerowej oraz utworzenie miejsca do ładowania samochodu elektrycznego.
 

Powstaną trzy wiaty przystankowe. Wiata I będzie pełnić funkcję przystanku dla obsługi ruchu pasażerskiego busów z otwartą poczekalnią, przechowalnią bagażu w formie skrytek bagażowych, miejscem na automaty spożywcze oraz z toaletą automatyczną. Wydzielono w niej strefy do zadaszonego przechowywania rowerów oraz przeznaczono miejsce na paczkomaty.

Wiata II będzie pełniła funkcję dla przystanku dla obsługi ruchu pasażerskiego autobusów z otwartą przechowalnią. Część wiaty przeznaczona będzie na wypożyczalnię roweru miejskiego z sezonowym serwisem i miejscem do ładowania pojazdów elektrycznych.

W wiacie III znajdować będzie się przechowalnia indywidualnych rowerów oraz zewnętrzne stojaki rowerowe.

Cały obiekt będzie monitorowany. Koszt inwestycji to blisko 6 mln zł. Nowoczesne centrum przesiadkowe ma być gotowe do 31 grudnia 2018 r.

Poniżej zdjęcia z dnia dzisiejszego i wizualizacje

Budowa kolejnej dużej i potrzebnej inwestycji w mieście rozpoczęta (Zdjęcia)
wizualizacja – Hub komunikacyjny w Zamościu
599ade800d7e7 p Budowa kolejnej dużej i potrzebnej inwestycji w mieście rozpoczęta (Zdjęcia)
wizualizacja – Hub komunikacyjny w Zamościu
Poprzedni artykułUstąp pierwszeństwa na nowym rondzie – zmiana organizacji ruchu!!!
Następny artykuł300 zł wyprawki już na wrześniowe zakupy – ZASADY
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments