Potańcówka na ludową nutę w ZDK. Odbierz darmową wejściówkę

0
540

Potańcówki, które w Polsce cieszą się ogromną popularnością w tym roku odbędą się również w Zamościu. Idealnie wpiszą się w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tańce powszechnie niegdyś znane, niestylizowane, na nowo odżyją w połączeniu z polską muzyką tradycyjną. Wiemy, że tkwi w nich tak niespożyta energia, radość, spontaniczność i żywiołowość, która niekiedy idzie wręcz w kierunku transowości, że przyciągną i zintegrują mieszkańców .

W trakcie warsztatów zatańczymy dużą część polskich tańców tradycyjnych, zabaw i gier tanecznych, które wykonuje się w korowodach, parach, trójkach oraz większych układach tanecznych, zwłaszcza po okręgu. Uczestnicy poznają m.in.: mazurki/oberki oraz polki w wielu odmianach regionalnych, kujawiaka, krakowiaka, chodzonego, wiwata, walczyki, tańce układowe i zabawy taneczne oparte o kroki w/w tańców m.in. Krzyżoka, Dynę, Trojaka, Kontro oraz tańce miejskie.

Po warsztatach zaprosimy na potańcówkę z przytupem. Tańczyć będziemy zawsze wspólnie, zarówno z partnerem jak i z całą grupą. Wzajemne relacje między tańczącymi są szalenie istotne gdyż bez nich niemożliwe jest uczestniczenie we wspólnych pląsach, bez względu na miejsce gdzie dany taniec będzie wykonywany.

Z jednej strony będziemy dawać własną radość i energię, z drugiej strony otrzymywać ją po wielokroć wzmocnioną od innych. To ona napędza taniec i sprawia, że poczujemy się szczęśliwi i potrzebni. Taneczne spotkania zamienią się we wspólne świętowanie. Podczas warsztatów  i potańcówki tańczyć będziemy do muzyki granej na żywo.

Potańcówka odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 10 czerwca (w godz. 17.00 – 19.00) w Zamojskim Domu Kultury. Darmowe wejściówki do pobrania w sekretariacie ZDK.

materiał nadesłany

 

Poprzedni artykułJubileusz 20 – lecia Zamojskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego
Następny artykułWyjątkowy wieczór w ZOO (Zapowiedź)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments