Jubileusz 20 – lecia Zamojskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego

0
382
Fot. ZSHGRiDO

Zamojskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego świętuje w tym roku 20 – lecie istnienia. Oficjalne obchody jubileuszu zaplanowano na 29 czerwca.

Uroczystości rozpocznie msza św. w Kościele pw. Św. Krzyża w Zamościu (początek godz 18), na której zostanie poświęcony Sztandar Zamojskiego Stowarzyszenia. W programie uroczystości także: podziękowanie fundatorom Sztandaru i partnerom stowarzyszenia, wbicie gwoździ pamiątkowych, odznaczenie zasłużonych hodowców oraz wręczenie pamiątkowych medali sponsorom, gościom i hodowcom biorącym udział w uroczystości. Po oficjalnej części obchodów zaplanowano uroczystą kolację w Hotelu “Polak” w Zamościu.

Szczegóły wydarzenia dostępne na stronie Stowarzyszenia

Zamojskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego powstało w 1998 r. z inicjatywy kilku zapalonych miłośników i hodowców gołębi i drobiu ozdobnego: p. Tadeusza Fariona, p. Andrzeja Niemczuka, p. Andrzeja Bocia, p. Bogusława Kniazia, p. Krzysztofa Niedzielskiego, p. Zbigniewa Mnicha i z pomocą zaprzyjaźnionego hodowcy z Toruńskiego Związku p. Zbyszka Kozaka opracowano Statut Stowarzyszenia i złożono stosowne wnioski i pisma do zarejestrowania stowarzyszenia. Liczące 15 członków Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Sądzie Wojewódzkim w Zamościu 20 maja 1998 r.

Obecnie Zamojskie Stowarzyszenie zrzesza 105 hodowców.

 

Poprzedni artykułKolonie dla dzieci i młodzieży w Zakopanem. Kukiz ’15 zaprasza
Następny artykułPotańcówka na ludową nutę w ZDK. Odbierz darmową wejściówkę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments