Rekordowa zbiórka Kilometrów Dobra

0
595
fot. PSONI

W niedzielę 3 czerwca na Rynku Wielkim odbył się finał akcji Kilometry Dobra. Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa, coroczna kampania dobroczynna, w której biorą udział organizacje z całego świata, by uzyskać pieniądze na realizację swoich celów.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu po raz czwarty wzięło udział w akcji. W tym roku, PSONI Koło w Zamościu, planowało zebrać 100 tysięcy złotych. Kwota ta umożliwiłaby dofinansowanie adaptacji i remontów budynków Stowarzyszenia oraz działań prowadzonych w placówkach Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie. Dzięki życzliwości i hojności osób prywatnych, firm, instytucji, parafii, stowarzyszeń i przyjaciół PSONI w 2018 roku udało się zebrać 72 tys. złotych (stan na 3 czerwca, godz. 19.30), co można przeliczyć na 1 km i 640 m dobra. Liczenie puszek trwa, ale już wiadomo, że ubiegłoroczny rekord został mocno pobity.

Wolontariusze z puszkami Kilometry Dobra byli obecni na imprezach masowych, festiwalach, jarmarkach, koncertach, ale także w sklepach spożywczych i centrach handlowych. Do zbiórki chętnie włączyły się także szkoły, parafie z Zamościa i okolicy. Pieniądze spływają także z rozliczeń PIT w postaci 1% podatku. Wszystko to pozwoli na realizację celów PSONI Koło w Zamościu.

Podopiecznymi Stowarzyszenia są dzieci i młodzież w wieku od 3 do 25 lat, wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego (OREW), którzy realizują obowiązek szkolny w placówce z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim ze sprzężeniami oraz osoby dorosłe w ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej i Świetlicy Rewalidacyjno-Rehabilitacyjnej. Ponadto w OREW prowadzone są zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Wsparciem Stowarzyszenia objętych jest 154 dzieci i osób dorosłych.

Ambasadorami Akcji Kilometry Dobra prowadzonej przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu w 2018 roku są: Wiktoria Gąsiewska (aktorka, prezenterka telewizyjna), Jakub Dmochowski (aktor serialowy), Beata Ścibakówna (zamościanka, aktorka teatralna i filmowa), Witold Paszt (zamościanin, muzyk, lider grupy VOX), Helena Englert (aktorka serialowa) i Waldemar Barwiński (zamościanin, lektor, aktor teatralny, filmowy i telewizyjny).

Nowy Kurier Zamojski po raz kolejny miał przyjemność wspierać medialnie zbiórkę Kilometry Dobra.

 

Poprzedni artykuł24. Jarmark Hetmański trwa (Dużo zdjęć)
Następny artykułWielkie święto teatru w Zamościu – 43. ZLT już niebawem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments