Podpisanie umowy z LHS i Dzień Motoryzacji w Zamościu

0
784

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu (MECHANIK) zorganizował  imprezę motoryzacyjną pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość.

IX Dzień Motoryzacji oficjalnie otworzył Prezydent Miasta Zamościa Pan Andrzej Wnuk, W programie znalazły się akcje ratownicze przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, prezentacje sprzętu ratowniczego WOPR, pokazy jazdy samochodem z talerzem Stewarta, na trolejach, na gokartach i driftu BMW. Atrakcją były  konkursy z nagrodami z wiedzy motoryzacyjnej (z historii polskiej motoryzacji) i z mechatroniki oraz konkursy sprawnościowe: „Mechanik Złota Rączka”, „Strongmani, na najwolniejszą jazdę motocyklem. W trakcie imprezy odbywały się prezentacje samochodów popularnych salonów samochodowych, szkół nauki jazdy, serwisów motoryzacyjnych, pojazdów Inspekcji Transportu Drogowego, straży pożarnej, wojska (III Batalion Zmechanizowany oraz XXV Batalion Lekkiej Piechoty) i policji. Swój pokaz jazdy ekstremalnej na motocyklach zaprezentowała grupa FRS. Można było odbyć jazdy próbne zabytkowym Fordem T oraz innymi zabytkowymi pojazdami, również samochodami z instruktorem nauki jazdy. Goście mogli sprawdzić w alkogoglach swoją sprawność i przekonać się o szkodliwym wpływie na percepcję alkoholu i narkotyków. Do dyspozycji gości był symulator jazdy. W sali gimnastycznej zaprezentowana została drukarka 3D zaprogramowana przez uczniów szkoły.

Wśród sponsorów imprezy znaleźli się: Firma Panas Transport w Zamościu, Firma Mars Dystrybucja Sp. z o.o. w Zamościu, Firma Euromaster-Kornet, Firma PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. w Zamościu, Cukiernia Fabian, Piekarnia Kucharscy, Daniel Kot Firma Z.H.U. Zamzłom, Euro-Car Sp. z o.o. Renault w Zamościu, Energozam Opel w Zamościu, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Zamościu, Trans Man Małgorzata Bojar.

Poprzedni artykułNa Rynku Wodnym pojawił się Literacki Karmnik oraz Latawiec [ZDJĘCIA]
Następny artykułSprawdź, jak spędzić weekend [Przegląd wydarzeń w Zamościu i regionie]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments