Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e…” po raz 12.

0
650

Zbliża się znane nam już od wielu edycji artystyczne przedsięwzięcie o zasięgu międzynarodowym, prezentujące różnorodne dziedziny sztuki, głownie muzykę i promujące wielowiekowe związki kultury polskiej i włoskiej. 12. Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica, e…” swoim programem wypełni kilka czerwcowych dni w Zamościu.

Do 2010 roku Festiwal miał na celu upamiętnienie zamościanina Marka Grechuty i odbywał się pod nazwą Zamojski Festiwal Kultury im. Marka Grechuty. W związku z roszczeniami Danuty Grechuty – wdowy po piosenkarzu, festiwal zmienił swój charakter. W 2011 wydarzenie odbyło się pod nazwą Zamojski Festiwal Kultury. Od VI edycji w 2012 roku w wyniku połączenia z Festiwalem Kultury Włoskiej „arte, cultura, musica e…” jest realizowany pod obecną nazwą.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 4 – 10 czerwca 2018 r.

W zabytkowej przestrzeni Zamościa wystąpią znani polscy i zagraniczni artyści, reprezentujący różne style muzyczne, m.in. Zespół VOX, Magdalena Tul, Martin Fitch oraz zespół THE BACKWARDS – najlepszy na świecie zespół wiernie odtwarzający muzykę The Beatles. Wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka.

Organizatorem Festiwalu jest Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego w Zamościu Organizatorami imprez towarzyszących festiwalowi są: Zamojski Dom Kultury, CKF ”Stylowy”, Miasto Zamość zamojscy restauratorzy.

Szczegółowy program festiwalu podamy wkrótce.

 

Poprzedni artykułGmina Zamość: GOPS zmienia siedzibę
Następny artykułPrzy Corner Pubie pojawił się Srebroń
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments