Wernisaż wystawy Barbary Szubińskiej “Gram w zielone” [FOTORELACJA]

0
1023
fot.janusz zimon

Wczoraj, 15 maja w Biurze Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej odbył się wernisaż wystawy malarstwa Barbary Szubińskiej “Gram w zielone”. Prace artystki będzie można oglądać do 3 czerwca.

Barbara Szubińska studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie w pracowniach prof. Stanisława Szczepańskiego i Artura Nachta-Samborskiego. Dyplom uzyskała w 1958. W 1963 stowarzyszyła się z grupą “Rekonesans” i wystawiała z nią w latach 1964-1966. Brała też udział w retrospektywach grupy w latach 90., poczynając od jubileuszowej wystawy w Galerii Zachęta w 1994. Od 1992 jest pedagogiem, od 2000 profesorem Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Artystka od początku lat 60. wiele wystawiała w kraju i za granicą. Jej ekspresyjne, utrzymane zazwyczaj w ciemnych tonach, niepokojące i dramatyczne malarstwo oscyluje na granicy figuracji i abstrakcji. Tajemnicze, aluzyjne wnętrza i oniryczny nastrój, jaki je wypełnia, stawiają malarkę w rzędzie czołowych twórców malarstwa metaforycznego. Często podejmowanym przez nią motywem jest pejzaż, dający okazję do interesujących rozwiązań kolorystycznych i fakturowych. Obok malarstwa chętnie stosowaną przez nią techniką jest akwarela. 

Poniżej zdjęcia z wczorajszego wernisażu, w którym udział wzięła także Elżbieta Dzikowska – znana podróżniczka, reżyser i operator filmów dokumentalnych, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych, a także wystaw sztuki współczesnej.

Poprzedni artykułTerytorialsi ćwiczyli na nowej strzelnicy w Mokrem
Następny artykułSukces zamojskich gimnazjalistów!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments