Terytorialsi ćwiczyli na nowej strzelnicy w Mokrem

0
745

W miniony weekend żołnierze z zamojskiego batalionu lekkiej piechoty szkolili się na nowej strzelnicy w Mokrem oraz w józefowskich kamieniołomach.

W Mokrem, na strzelnicy, 12 maja br. kilkudziesięciu żołnierzy z 25 batalionu lekkiej piechoty w Zamościu odbyło zajęcia strzeleckie. Ponadto na różnorodnych zajęciach doskonalili naukę obsługi radiostacji, odbyli zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, ćwiczyli zagadnienia z zakresu topografii oraz postaw strzeleckich.

Kolejnym miejscem ćwiczeń zamojskich Terytorialsów były malownicze kamieniołomy
w Józefowie. Żołnierze wzbudzili spore zainteresowanie turystów odwiedzających jedną
z pereł Roztocza. Gdy inni podziwiali uroki józefowskiego krajobrazu, żołnierze 25 blp uczyli
i doskonalili się z działań nieregularnych, rozbudowy inżynieryjnej, organizacji wjazdowych punktów kontrolnych oraz  zatrzymywania i przeszukiwania osób oraz pojazdów. Józefowskie kamieniołomy okazały się również dobrym miejscem do realizacji zajęć z taktyki.

Tego typu ćwiczenia terenowe są bardzo ważnym elementem szkoleń Terytorialsów. Zajęcia odbywają się w ramach szkoleń rotacyjnych i są organizowane zazwyczaj w weekendy.

Dla zainteresowanych służbą w WOT 25 Batalion Lekkiej Piechoty planuje szkolenia podstawowe. Odbędą się one na przełomie lipca i sierpnia oraz we wrześniu i w październiku w następujących terminach: 28.07-12.08.20 18 r.; 08-23.09.2018 r.; 13-28.10.2018 r. Stały rejon odpowiedzialności 25 blp obejmuje powiaty: zamojski, biłgorajski, hrubieszowski, janowski i tomaszowski. Właśnie na rekrutów z tych terenów liczy dowództwo batalionu.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do TSW można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Zamościu, ul. Koszary 52, codziennie w godz. od 7.30 do 15.30, kontakt telefoniczny – 261 181 102 lub też w 25 batalionie lekkiej piechoty, tel. 261 181 211.

[materiał nadesłany]

Poprzedni artykułPrzewodnicząca .Nowoczesnej w Zamościu
Następny artykułWernisaż wystawy Barbary Szubińskiej “Gram w zielone” [FOTORELACJA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments