Wyjątkowy koncert w Kazamacie (Filmy i Zdjęcia)

0
661

Ten koncert to święto muzyki dawnej w wykonaniu trzech zespołów: Bergamasca z Lublina, Capella All Antico z Zamościa oraz Zamojskiego Zespołu Wokalnego Nie ten Dzień.

Zespół Muzyki Dawnej „Capella all` Antico” działa od 1983 r. przy Zamojskim Domu Kultury. Jest jednym z czołowych polskich zespołów amatorskich, prezentujących muzykę kompozytorów europejskich epoki średniowiecza i renesansu.

Początki zespołu wokalnego „Nie Ten Dzień” sięgają roku 1997 r., kiedy to grupa miłośników muzyki wokalnej postanowiła powołać do istnienia chór Cantilena. Zespół stale rozwija się pod względem składu i repertuaru. Zespół wykonuje muzyka wokalną z Kresów (ludowa), renesansową, rozrywkową, kolędy, utwory patriotyczne i żołnierskie, muzykę kościelną oraz cerkiewną.

Członkowie Zespołu:
Soprany: Małgorzata Koczułap, Anna Chabros, Anna Proć, Agnieszka Syc
Alty: Urszula Jarocka, Katarzyna Wawrzyszko, Dorota Czarny
Tenory: Wiesław Jarocki, Mirosław Syc
Basy: Piotr Koczułap, Krzysztof Kowalczuk

Bergamasca to zespół muzyki dawnej, powstały w 2016 roku. W ich wykonaniu można usłyszeć muzykę dawną z okresu średniowiecza, renesansu i wczesnego baroku. Są to zarówno pieśni mistrzów takich jak John Dowland czy Girolamo Frescobaldi, jak również popularne utwory minionych wieków. Zespół odbywa regularne próby w Muzeum Lubelskim mieszczącym się na Zamku.

Koncert odbył się dzisiaj 12 maja w Kazamacie Dużej Nadszańca Bastionu VII.

Poniżej nasza wideo i fotorelacja.

Poprzedni artykułDrużyna strażaków najlepsza! (FOTORELACJA – DUŻO ZDJĘĆ)
Następny artykułStart obchodów niepodległościowych w Gminie Zamość
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments