„Roztocze w malarstwie” Dariusza Króla

0
1008
GAIA

Przez cały maj w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego prezentowana będzie wystawa malarstwa Dariusza Króla pt. „Roztocze w malarstwie”.

Dariusz Król to artysta pochodzący ze Szczebrzeszyna, który w swoich obrazach odzwierciedla piękno i tajemniczość roztoczańskiej przyrody. Jego prace były prezentowane na ponad 50 wystawach oraz znajdują się w licznych kolekcjach w Polsce i za granicą.

Anna Katarzyna Maleszko, Kustosz kolekcji japońskiej w Muzeum Narodowym w Warszawie o pracach artysty: „Dariusz Król, artysta, urodzony i mieszkający w Szczebrzeszynie, pozostał wierny rodzinnej ziemi i tradycji polskiego malarstwa krajobrazowego. Od dziesięcioleci jego niezwykłe miniatury malarskie i większe formatowo kompozycje wyrażają przywiązanie i miłość do cichych łąk i spokojnych rozlewisk dolin Roztocza.
Widoki łąk z kwitnącymi trawami i polnymi kwiatami to niezwykła synteza obrazu przyrody, filozoficzna kontemplacja i uważna, czuła obserwacja. Źdźbła traw, delikatne płatki rumiankowych kwiatków, zwiewne dmuchawce malowane są z jubilerską precyzją, która jest zadziwieniem nad urodą i tajemnicą Natury. Rośliny są głównym bohaterem opowieści, pokazane z bliska, kreślone delikatnymi liniami przygaszonych tonów, w których dominują błękity, zielenie, brązy i szarości a na ich tle dominują jasną plamą biele, róże czy błękity polnych kwiatów.”

Wernisaż odbędzie się 11 maja 2018 o godz. 17:00. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Wystawa będzie prezentowana do końca maja 2018.

plakat2 page 001 1 "Roztocze w malarstwie" Dariusza Króla

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments