Siódemka wygrała Puchar Prezydenta Miasta Zamość!

0
524
- reklama-

25 kwietnia 2018 r. w Muzeum Zamojskim w Zamościu odbyła się XXXIII edycja Konkursu Wiedzy o Zamościu i Regionie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów oraz upowszechnianie wiedzy o historii  Zamościa i Zamojszczyzny. 

Podczas konkursu uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o  dziejach Zamościa i regionu zamojskiego, historii rodu Zamoyskich, Ordynacji Zamoyskiej,  znajomością zabytków, a także wydarzeń dnia dzisiejszego.

Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Zamościu reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Kacper Gąska (klasa 5a), Szymon Drozd (klasa 5a) oraz Filip Wachowicz (klasa 7a). Poziom konkursu był bardzo wysoki. Drużyna z Siódemki dała z siebie wszystko i zajęła I miejsce.

W zmaganiach indywidualnych, które przeprowadzone były w formie odpowiedzi ustnych
Szymon Drozd zajął I miejsce (ex aequo) i zdobył nagrodę główną. Filip Wachowicz zajął II miejsce (ex aequo) i również zdobył nagrodę rzeczową. Drużynę przygotowała do konkursu pani Małgorzata Drozd (nauczyciel historii).

[materiał SP nr 7 w Zamościu, zdjęcia Małgorzata Drozd]

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments