Uczeń “Elektryka” skonstruował symulator jazdy “street racing”

0
424
fot. ZSP Nr 3

Marcin Majkowski, uczeń IV klasy technikum ZSP Nr 3 (“Elektryk”) skonstruował symulator jazdy “street racing”. 

Jak przyznaje – Pomysł na budowę kokpitu do gier wyścigowych zrodził się w momencie obejrzenia filmiku w internecie, który prezentował biurko z zamontowaną kierownicą, a w miejscu fotela biurowego był zamontowany fotel z samochodu.

Na samym początku projekt zakładał nieco inny wygląd i funkcjonalność. Ciągłe zmiany, ulepszenia doprowadziły do zbudowania czegoś bardziej skomplikowanego, niż biurko z kierownicą i fotelem…– mówi młody konstruktor.

Przy budowie symulatora Marcina mocno wspierała szkoła:

Chciałbym podziękować nauczycielom przedmiotów zawodowych za pomoc merytoryczną w rozwiązywaniu niektórych trudności, dyrekcji i pracownikom szkoły za możliwość prezentacji – mówi chłopak.

Wynalazek ujrzał światło dzienne podczas Dni Otwartych szkoły, które odbyły się 21 marca 2018 r, później autor zaprezentował go także na zamojskich Edutargach. Chętnych, by zasiąść za kierownicą i “pościgać” się na dużym ekranie nie brakowało.

Teraz Marcin skupia się na nauce do zbliżającej się matury, a tuż po niej zamierza dopracować swój projekt i uzupełnić go o brakujące funkcje.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments