Uczeń „Elektryka” skonstruował symulator jazdy „street racing”

0
433
fot. ZSP Nr 3
GAIA

Marcin Majkowski, uczeń IV klasy technikum ZSP Nr 3 (“Elektryk”) skonstruował symulator jazdy „street racing”. 

Jak przyznaje – Pomysł na budowę kokpitu do gier wyścigowych zrodził się w momencie obejrzenia filmiku w internecie, który prezentował biurko z zamontowaną kierownicą, a w miejscu fotela biurowego był zamontowany fotel z samochodu.

Na samym początku projekt zakładał nieco inny wygląd i funkcjonalność. Ciągłe zmiany, ulepszenia doprowadziły do zbudowania czegoś bardziej skomplikowanego, niż biurko z kierownicą i fotelem…– mówi młody konstruktor.

Przy budowie symulatora Marcina mocno wspierała szkoła:

Chciałbym podziękować nauczycielom przedmiotów zawodowych za pomoc merytoryczną w rozwiązywaniu niektórych trudności, dyrekcji i pracownikom szkoły za możliwość prezentacji – mówi chłopak.

Wynalazek ujrzał światło dzienne podczas Dni Otwartych szkoły, które odbyły się 21 marca 2018 r, później autor zaprezentował go także na zamojskich Edutargach. Chętnych, by zasiąść za kierownicą i „pościgać” się na dużym ekranie nie brakowało.

Teraz Marcin skupia się na nauce do zbliżającej się matury, a tuż po niej zamierza dopracować swój projekt i uzupełnić go o brakujące funkcje.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments