Uczniowie na rowery! Zamość znów bierze udział w akcji “Rowerowy Maj”

1
517

Maj będzie najbardziej rowerowym miesiącem dla uczniów zamojskich podstawówek. 7 maja 2018 w ramach kampanii “Rowerowy Maj 2018” w ośmiu szkołach podstawowych w mieście na rowery siądzie ponad 2000 uczniów.

„Rowerowy maj” to akcja skierowana do uczniów zamojskich szkół podstawowych, która ma promować jazdę jednośladem. Kampania „Rowerowy Maj” prowadzona we współpracy z Miastem Gdańsk (który był pomysłodawcą akcji), odbędzie się w naszym mieście już po raz trzeci.

Za każdą przejechaną trasę uczeń zdobywa punkty, a na koniec rywalizacji najlepsi zostaną uhonorowani nagrodami. Jej głównym celem jest promowanie zdrowego trybu życia oraz redukcja problemów wynikających z nadmiernego zatłoczenia komunikacyjnego w rejonie szkół, szczególnie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego. Pozwoli ona na zmniejszenie ilości pojazdów, obniżenie hałasu, emisji spalin oraz poprawi poczucie bezpieczeństwa najmłodszych w rejonie szkół. Zasady kampanii oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczniami. W trakcie kampanii wyłoniona zostanie najbardziej „rowerowa” szkoła, najbardziej „rowerowa” klasa w danej szkole oraz najbardziej „rowerowy” uczeń. O pozycji w rankingu zadecyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby wszystkich uczniów w danej szkole lub w klasie. Najlepszym uczniem (uczniami) zostanie osoba, która przyjechała najwięcej razy na rowerze do szkoły.

Opieka merytoryczna wraz ze wszystkimi niezbędnymi materiałami zapewnione zostaną przez Urząd Miasta Zamość. Akcja bardzo intensywnie wspomagana jest działaniami prewencyjnymi zamojskiej policji i Straży Miejskiej. W skali kraju kampanię „Rowerowego maja” organizuje 30 samorządów, prawie 800 szkół i przedszkoli, w której weźmie udział ponad 200 tys. uczestników.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

brakuje mi takich rajdow jak kiedys byly z parkingu pod okrąglakiem na Wyszynskiego na lotnisko Mokre i z powrotem, tam jakies konkursy ognisko, kiełbaski, nawet rowery byly do wygrania, nawet kilkaset osob wtedy jechalo w peletonie przez miasto(dorosli i dzieci), to były czasy, szkoda ze tych rajdow juz nie ma