Dobrze zuchem być ! 

1
552

Od lat działa w Zamościu 14 Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty”, prowadzona w SP Nr 4 przez Dorotę Skotarską, nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej, wychowawcę przyszłej klasy pierwszej. Dzieci uczą się na zbiórkach radości życia, miłości i szacunku do drugiego człowieka, ojczyzny i przyrody. Zuchy z przyjemnością wchodzą w role, bawią się w kogoś lub w coś, kształtując w ten sposób charakter i umiejętności.

Zuchy spotykają się na cotygodniowych zbiórkach, gdzie zdobywają sprawności i gwiazdki. Rozwijaniu zainteresowań służą także zabawy tematyczne, gawędy, piosenki, pląsy, majsterka, zuchowy teatr, pożyteczne prace, gry i ćwiczenia oraz zajęcia o polskich obrzędach i zwyczajach. Uczy to dzieci możliwości mądrego podejmowania decyzji, rozwijania samodzielności oraz przyjmowania odpowiedzialności za siebie. Zuchy mają też możliwość poznania radości z niesienia pomocy innym.

Poprzez uczestniczenie w wycieczkach, rajdach, grach i zabawach na świeżym powietrzu zuchy poprawiają kondycję fizyczną. Dlatego są rozśpiewane, roztańczone, chętne do zgodnej współpracy.

Zuchy noszą mundurek z zuchowym znaczkiem i rozumieją, że muszą pracować nad sobą, aby w przyszłości być godnymi dorosłymi. Dzięki takiej postawie i zuchowej pracy społecznej są iskierkami, które przyciągają uwagę w lokalnym środowisku Zamościa. 

DS

[materiał Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu]

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Siema. Byłem tam w zuchach xd