Gmina Zamość: Przyjeżdża mammobus. Przebadaj się bezpłatnie

0
346
GAIA

26 kwietnia przy GOK-u w Wysokiem na 3,5 godziny zaparkuje mammobus. To będzie pierwsza w tym roku w Gminie Zamość akcja bezpłatnego badania piersi za pomocą mobilnego mammografu. Akcję organizuje NZOZ MARMED ze Świdnika w ramach realizacji Narodowego Programu Zdrowotnego – mammografia dla kobiet w przedziale 50-69 lat. 

Badania zaplanowano w godzinach 12:30 – 16:00.

Kobiety z Gminy Zamość w wieku 50-69 lat mogą się już teraz zapisać na badanie, dzwoniąc bezpośrednio do osoby z obsługi mammobusa – tel. 723 351 002 lub do Rejestracji NZOZ MARMED – 723 351 003.

Przed przystąpieniem do badania Panie wypełniają specjalnie opracowane ankiety. Wynik badania wraz z dokumentacją i ewentualnymi zaleceniami lekarskimi otrzymuje się po ok. 14 dniach od badania.

Statystycznie największy wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy piersi odnotowuje się u kobiet w przedziale wiekowym 50-69 lat. Dlatego też nieustannie w Polsce realizuje się Narodowy Program Zdrowotny w zwalczaniu chorób nowotworowych. NZOZ MARMED organizuje objazdowe badania mammograficzne na podstawie wieloletniej Umowy z NFZ nr 03-07-12-03631-02.

Uwaga! Na badanie mammograficzne należy wziąć ze sobą dowód osobisty.

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Mammograf wykorzystuje minimalną dawkę promieniowania rentgenowskiego. Samo badanie jest więc bardzo bezpieczne dla zdrowia, choć nie całkiem bezbolesne. Szybkie wykrycie nowotworu piersi daje niemal stu-procentową pewność na wyleczenie choroby.

Szczegóły na plakacie.

wysokie Gmina Zamość: Przyjeżdża mammobus. Przebadaj się bezpłatnie

 

źródło: Gmina Zamość

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments