XI Aleja Sław – kto w tym roku?

0
742
GAIA

Tegoroczna edycja zamojskiej Alei Sław na ul. Grodzkiej zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Takiej tablicy w Alei Sław jeszcze nie było.

Na konferencji prasowej dotyczącej XI edycji Alei Sław, Teresa Madej – pomysłodawczyni tego wieloletniego projektu, ujawniła kogo zamościanie uhonorują tym razem.

Odsłonięcie tablicy odbędzie się 8 czerwca 2018 o godz. 16.00. Tym razem nazwiskami, które pojawią się w alei tablic, będzie trzech muzyków, pochodzących z Zamościa, koncertujących od 40 lat na scenach polskich i międzynarodowych. Witold Paszt, Jerzy Słota i Dariusz Tokarzewski to bohaterowie zbliżającej się uroczystości.

Aleja Sław honoruje ludzi zasłużonych dla Zamościa, ludzi, którzy odcisnęli ślad w historii współczesnego Zamościa. Muzycy Grupy Vox, koncertując na całym świecie, przywoływali wielokrotnie swoje rodzinne miasto, mówili o jego pięknie, przyczyniali się do promocji Zamościa. Aleja Sław to rodzaj wdzięczności za te 40 lat na scenie, bezcenną promocję ich rodzinnego miasta, bycie ambasadorami Zamościa.

Wieczorem, po uroczystości odsłonięcia tablicy, odbędzie się koncert. Wystąpi zamojski zespół „Gdzie Diabeł nie może…” z repertuarem „Voxów”. Już dzisiaj zapraszamy na uroczystość w Alei oraz koncert. Będzie to jednocześnie rodzaj benefisu 40-lecia znanych wszystkim „Voxów”.

Tablica zostanie wykonana z brązu. Będzie to wspólna tablica dla trzech muzyków z odciskami trzech par butów, zaprojektowana i wykonana przez Bartłomieja Sęczawę. Tym razem nie będzie karety, za to będzie zabytkowe auto, które przywiezie muzyków do Alei Sław. W tym roku, aleja na ul. Grodzkiej zostanie także oświetlona. Są także plany wydłużenia alei w kierunku ul. Akademickiej.

Teresa Madej zdradziła, że Grupa Vox wystąpi wraz z „Namysłowiakami” podczas czerwcowego festiwalu kultury „arte, cultura, musuca, e…”

Pomysłodawczyni Alei Sław podkreśliła, że tablice znanych ludzi kultury nie są tylko kolejną atrakcją turystyczną. Aleja Sław to znak, że zdążyliśmy podziękować osobom, które miały znaczny wpływ na kulturę w Zamościu – powiedziała Teresa Madej

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments