Malowali i fotografowali koty. LISTA nagrodzonych w konkursie “Kocie sprawy”

0
528

Aż 918 prac plastycznych i 239 prac fotograficznych z 89 placówek, wpłynęło na IX Wojewódzki Konkurs Fotograficzno – Plastyczny „Kocie sprawy” – Zamość 2018. 

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu we współpracy z Zamojską Fundacją dla Zwierząt i Środowiska ZEA, Zarządem Osiedla Kilińskiego w Zamościu oraz Radą Rodziców MDK.

Komisja w składzie:
1.    Jerzy Tyburski – artysta malarz, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej – przewodniczący jury,
2.    Marta Pfeifer – przedstawiciel Zarządu Osiedla Kilińskiego w Zamościu– członek jury,
3.    Andrzej Szumowski – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu – członek jury,
4.    Agnieszka Bida – pracownik MDK w Zamościu – sekretarz jury, postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:
Fotografia
Kategoria I – dzieci do lat 12
Nagrody:
I nagroda: Aleksandra Stępień, lat 6, Samorządowy Zespół Szkolny w Biszczy;
II nagroda: Emilia Dul, lat 11, Zespół Szkół w Sitnie;
III nagroda: Maksymilian Małyszka, lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Szczebrzeszynie;
Wyróżnienie:
Wojciech Sokołowski, lat 8, Szkoła Podstawowa w Żdanowie;
Kategoria II – młodzież powyżej lat 12
Nagrody:
I nagroda: Aleksandra Seńko, lat 18, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu;
II nagroda: Zuzanna Bednarczuk, lat 19, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu;
III nagroda: Katarzyna Abramek, lat 15, Szkoła Podstawowa w Księżpolu;

Kategoria III – ośrodki kultury i inne placówki
Nagrody:
I nagroda: Mateusz Stasiuk, lat 18, Bialskie Centrum Kultury;
II nagroda: Joanna Kozieł, lat 15, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie;
III nagroda: Adam Piekarski, lat 14, Bialskie Centrum Kultury;
Wyróżnienie:
Kamil Sobczak, lat 17, Bialskie Centrum Kultury;
Plastyka
Kategoria I – przedszkola
Nagrody:
I nagroda: Marta Palikot, lat 5, Punkt Przedszkolny w Łabuniach;
II nagroda: Julia Góźdź, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu;
III nagroda: Karol Chmielewski, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 12 w Zamościu;
Wyróżnienie:
Hanna Majdan, lat 5, Punkt Przedszkolny ZUZA w Zamościu;
Lena Helman, lat 5, Punkt Przedszkolny w Łabuniach;
Kategoria II – uczniowie szkół podstawowych klas I – III
Nagrody:
I nagroda: Daria Tymczak, lat 9, Szkoła Podstawowa w Złojcu;
II nagroda: Natalia Górska, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 30 w Lublinie;
III nagroda: Dawid Rebizant, lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim;
Wyróżnienia:
Iga Krawczyk, lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim;
Maja Sokołowska, lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu;
Konrad Różański, lat 8, Szkoła Podstawowa w Stefankowicach;
Kategoria III – uczniowie szkół podstawowych klas IV – VII
Nagrody:
I nagroda: Karolina Szymanek, lat 14, Szkoła Podstawowa w Nieliszu;
II nagroda: Anna Pędziwiatr, lat 14, Szkoła Podstawowa w Księżpolu;
III nagroda:    Agata Dupla, lat 14, Szkoła Podstawowa w Nieliszu;
Wyróżnienia:
Katarzyna Topolska, lat 14, Szkoła Podstawowa w Nałęczowie;
Natalia Kuśnierz, lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu;
Kategoria IV – uczniowie gimnazjów i szkół ponadpodstawowych
Nagrody:
I nagroda: Julia Małecka, lat 17, I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu;
II nagroda: Diana Karpińska, lat 16, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu;
III nagroda: Anna Ohirko, lat 14, Gimnazjum Nr 1 w Biłgoraju;
Wyróżnienia:
Magdalena Wrona, lat 15, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Krasnymstawie;
Dominika Gawron, lat 15, Zespół Szkół w Krasnobrodzie;
Natalia Wrona, lat 14, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Krasnymstawie;
Kategoria V – inne placówki
Nagrody:
I nagroda: Justyna Rzemieniuk, lat 16, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu;
II nagroda: Gabriela Turczyniak, lat 14, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju;
III nagroda: Karolina Bronisz, lat 15, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie;
Wyróżnienia:
Dominika Wach, lat 14, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie;
Antonina Twarowska, lat 10, Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej –  MULTICENTRUM;
Magda Czop, lat 16, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju;
Przyznano następujące nagrody specjalne:

Nagroda specjalna Dyrektora Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej Pana Jerzego Tyburskiego:
Gabriela Misiarz, lat 10, Szkoła Podstawowa w Leszkowicach;
Zofia Sołodzińska, lat 13, Szkoła Podstawowa w Kolonii Sitno;
Maja Chomik, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie;
Nagroda specjalna ufundowana przez Zarząd Osiedla Kilińskiego w Zamościu
Maja Kasperczuk, lat 14, Szkoła Podstawowa w Nieliszu;
Martyna Kniaziowska, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju;

Nagroda specjalna ufundowana przez Zamojską Fundację dla Zwierząt i Środowiska ZEA:
Aleksandra Zborowska, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie;
Nagroda specjalna Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu Pana Andrzeja Szumowskiego
Iga Lal, lat 15, Szkoła Podstawowa w Werbkowicach;
Oliwia Bachta, lat 15, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu;
Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się  26 kwietnia 2018 roku (tj. czwartek) o godz. 14:00,  w Galerii Sztuki Dziecka MDK  „Na Kamiennej” w Zamościu.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments