Nowe autobusy na ulicach Zamościa – wiemy jakie! (ZDJĘCIA)

3
1565
fot.solarisbus.com
- reklama-

We wtorek, 3 kwietnia, zamojski magistrat rozstrzygnął przetarg na dostawę 10 nowych autobusów, które będą kursowały wkrótce w barwach MZK.

Do przetargu stanęły dwie firmy: MAN i Solaris. Decydująca okazała się oczywiście cena. Już wiadomo zatem, że dostawcą autobusów będzie wielkopolski Solaris.

Przetarg na autobusy ogłaszany był dwukrotnie. W pierwszym terminie nie wpłynęła żadna oferta, ze względu na zbyt krótki czas dostawy wyznaczony przez Ratusz. W ponownym przetargu, czas dostawy został wydłużony z 270 do 350 dni i jak już podaliśmy, udało się wyłonić dostawcę.

Oferty przetargowe obu firm przekroczyły koszt inwestycji, który oszacowało miasto, przeznaczając na zakup 10 pojazdów 11 285 250 PLN brutto. Koszt zakupu jednego autobusu, według tych założeń miał nie przekroczyć 917 500 PLN netto.

Pierwsza oferta – od firmy MAN, opiewała na 12 108 120 PLN brutto. Oznacza to, że jeden „lew” w wariancie A21 został wyceniony na 984 400 PLN netto. Druga propozycja pochodziła od Solarisa i minimalnie przewyższała budżet przyjęty przez Zamość na zakupy. Oferta ta opiewała na 11 475 900 PLN brutto. Cena jednostkowa Nowego Urbino 12 z silnikiem DAF MX-11 wynosiła w tym przypadku 933 000 PLN netto. Żaden z producentów nie zdecydował na przyspieszenie dostawy.
Miasto musiało poszukać brakujących środków, by móc kupić autobusy od Solarisa.

Na ulice Zamościa wyjadą zatem pojazdy klasy Maxi, z dużymi dieslowskimi silnikami (10 litrów). Zgodnie ze specyfikacją techniczną przetargu, Solaris dostarczy 10 autobusów URBINO 12, z czego 5 pojazdów wyposażonych będzie w w tachograf, a 3 – będą wyposażone w system bramek zliczających potoki pasażerskie. Wszystkie autobusy będą klimatyzowane.

źródło: infobus.pl
fot. Galeria Urbino 12, www.solarisbus.com

 

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Wszystkie, no prawie wszystkie autobusy w zamojskim mzk maja klime, nigy nie jest wlaczona! :/

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

No właśnie…..

Anonimowo

Nie prawda. Tylko kilka autobusów ma klimatyzację. Więc nie bardzo jest co włączać. Prawie wszystkie to są bez klimatyzacji.