„Rysunek i Malarstwo” Dariusza Piekuta w Hotelu Arte

0
553
fot. Arte Hotel Facebook
GAIA

6 kwietnia o godz. 18:00 w zamojskim Hotelu Arte (Rynek Wielki 9) odbędzie się Wernisaż Wystawy Dariusza Piekuta „Rysunek i Malarstwo”.

Dariusz Piekut, urodzony 10 listopada 1959 roku w Miączynie. W 1979 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. W latach 1980-1984 studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z grafiki w pracowni druku płaskiego (litografia) u prof. Danuty Kołwzan -Nowickiej. Obecnie zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Swoje kompozycje rysunkowe artysta tworzy piórkiem, tuszem i ekoliną. Odnalazł własny kod artystyczny widoczny w pejzażach z elementami industrialnych obiektów umiejscowionych na Roztoczu lub w okolicach Skierbieszowa.

Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (Anglia, USA, Niemcy, Bułgaria, Belgia, Australia)oraz w Muzeum w Lubaczowie, Nowohuckim Centrum Kultury, Hrubieszowskim Domu Kultury, BWA Galerii Zamojskiej i Muzeum w Bielsku-Białej. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w 1997 roku. Członek Stowarzyszenia Artystycznego Matt Roberts Arts w Londynie.

www.piekut.art.pl

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments