Na Rynku Wielkim wyrośnie budka telefoniczna.

2
772

Nie jest to przedwczesny primaaprilisowy żart. Budka pojawi się na Rynku Wielkim w związku z obchodami 100 – lecia Niepodległości Polski. Nie będzie to typowa budka telefoniczna – każdy kto z niej skorzysta usłyszy w słuchawce cytaty oraz ciekawostki i anegdoty z życia “Ojców Polskiej Niepodległości”: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego czy Wincentego Witosa a także postaci związanych z Zamościem, które miały istotny wpływ na odzyskanie niepodległości.

O pomyśle poinformowano we wtorek (27 marca) podczas konferencji prasowej w zamojskim Ratuszu.

Jak zdradziła Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta, Małgorzata Bzówka, “Budka Niepodległości” będzie usytuowana przy kwietniku (tzw. “kwadracie”). Stanąć ma tam najpóźniej do 11 maja. Głosów postaciom historycznym użyczą aktorzy.

Projekt budki jest już gotowy. Przygotowaniem treści merytorycznej zajęło się Muzeum Zamojskie. Oprócz materiałów dźwiękowych w budce zobaczymy też specjalne prezentacje z czasów 20 – lecia międzywojennego.

Ale to jeszcze nie wszystkie atrakcje, jakie pojawią się na zamojskim Starym Mieście z okazji okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości. Prezydent Wnuk zapowiedział, że w maju na Rynku stanie także świetlny napis. Będzie on akcentował dwukrotne zdobycie przez Zamość tytułu “Świetlnej Stolicy Polski” oraz nawiązywał do obchodów rocznicowych. Treść napisu została już ustalona, jednak na razie jest tajemnicą.

-Jesteśmy już po wyborze. Kiedy taki napis stanie, będzie można robić sobie przy nim piękne nocne zdjęcia – zdradził prezydent.

Trochę poniosła nas wyobraźnia i przygotowaliśmy dla Was naszą własną wizualizację budki telefonicznej na Rynku Wielkim.

budka tel Na Rynku Wielkim wyrośnie budka telefoniczna.

 

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

myslalem ze to bedzie Tardis 🙂

Anonimowo

Czy nie za duzo tego “upstrzenia Starówki” nowatorskimi pomysłami przez p.Wnuka?
Przeciez to zabytek klasy ZEROWEJ i wygląd jego powinien pozostać taki
jak był dawniej bez wymyślnych dodatków które pasują jak pięść do nosa.
To nie prywatne mieszkanie Szanowna Władzo Miasta.
Lepiej pomyslcie o Amfiteatrze dla miasta.