Dzień otwarty w ,,Batorym”

0
536

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – słowami Janusza Korczaka w sobotę 10 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu rozpoczęto Dzień Otwarty dla Rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

Nauczyciele i uczniowie pokazali, jak będzie wyglądała szkolna przygoda pierwszaków, atrakcje oraz wyzwania. Gości witali ambasadorowie szkoły: zuchy i uczniowie wręczając paszporty pierwszoklasisty. W auli szkolnej Dyrektor Ewa Lorenz rozpoczęła oficjalną uroczystość, w czasie której zaprezentowano kierunki rozwoju szkoły oraz umiejętności artystyczne, teatralne i akrobatyczne uczniów.

Wędrówkę po szkole rozpoczęła wizyta w ,,Krainie przyrody”, gdzie maluchy mogły pod mikroskopem obserwować świat natury, przyjrzeć się hodowanym zwierzątkom oraz przeprowadzić doświadczenia naukowe. Tuż obok przygotowano salę ,,Był sobie człowiek”, w której każdy mógł poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. W auli rozgrywała się ,,Baśniowa olimpiada sportowa”. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i zdobywały pierwsze medale olimpijskie. W ,,Cyfrowej krainie” była możliwość wypróbowania gier i zabaw o charakterze edukacyjnym. ,,Biblioteka z baśni” otworzyła przed przyszłymi uczniami swoją kolorową krainę książek. W ,,Tęczowej krainie” dzieci wykonywały ,,ludziki z dobrym humorkiem”. Wiele ciekawych przeżyć dostarczyły aktywne działania w ,,Bajkach archeologicznych”, gdzie mali odkrywcy samodzielnie ,,wykopywali” swoje skarby. Potem przyszedł czas na ,,Pracownię krawiecką”. Tam można było wcielić się w projektanta mody i przygotować strój według własnego pomysłu. ,,Świetlica z bajki” pozwoliła na skorzystanie z atrakcyjnych pomieszczeń, gdzie można było bawić się, korzystając z bogatego zestawu różnorodnych zabawek i sprzętów. W sali pod nazwą ,,Krasnoludki lubią angielski” maluchy uczestniczyły w ciekawych zajęciach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Na koniec goście pełni wrażeń mogli odpocząć w kawiarence ,,Bajeczne smaki”, spróbować ciast oraz obejrzeć filmy o szkole przygotowane przez uczniów SP Nr 4 w Zamościu.

Dzięki współpracy całej społeczności Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu placówka zaprezentowała w interesujący sposób swoją ofertę edukacyjną. Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania się z nauczycielami i uczniami oraz do pokazania gościom panującego w szkole miłego klimatu otwartości, gdzie nad dziećmi czuwają zaangażowani, kreatywni nauczyciele, indywidualnie traktujący każde dziecko.

Dla dzieci w Szkole Podstawowej Nr 4 przygotowane są dwie świetlice szkolne, czynne w godz. 6.45 – 16.30, które zapewniają uczniom opiekę oraz atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu, a także pomoc w odrabianiu prac domowych. W ramach zajęć świetlicowych dzieci szlifują swe uzdolnienia aktorskie w Kole teatralnym, muzyczne na zajęciach muzyczno- ruchowych oraz rozwijają zdolności plastyczne. Wszyscy uczą się zasad dobrego zachowania. Świetlica już drugi rok, jako jedyna świetlica w Zamościu realizuje Ogólnopolski Program Mega Misja, któremu patronuje Ministerstwo Cyfryzacji. Dzieci uczą się przy wykorzystaniu nowoczesnych pomocy dydaktycznych: tablicy interaktywnej, gier i instrumentów edukacyjnych. Przy sprzyjającej pogodzie zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu. Dzieci korzystają z nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw, który znajduje się na terenie przyszkolnym. Szkoła zapewnia także bezpłatne zajęcia w kołach zainteresowań (plastyczne, teatralne, matematyczne, językowe, zuchowe, taneczne, naukę pływania).

Szkoła Podstawowa Nr 4 posiada nowoczesną i bogatą bazę sportową, pełnowymiarową salę gimnastyczną, salę do gimnastyki korekcyjnej, z której korzystają uczniowie podczas bezpłatnych zajęć z gimnastyki korekcyjnej. Przy szkole znajduje się kompleks boisk „Orlik” i nowoczesna bieżnia lekkoatletyczna.
„Batory” cieszy się uznaniem ze względu na wysoki poziom kształcenia, indywidualizację pracy, dobrze wyposażone przestrzenne sale lekcyjne i kąciki relaksacyjne. Uczniowie objęci są opieką pedagoga szkolnego, pielęgniarki i stomatologa. W trosce o zdrowy styl życia dzieci otrzymują mleko, owoce i warzywa. Dzieci mogą korzystać ze smacznych i urozmaiconych obiadów szkolnych.

W Szkole Podstawowej Nr 4 dzieci bawią się ucząc i uczą się bawiąc. Tak było podczas dnia otwartego szkoły i tak jest na co dzień w ,,Batorym”, jak zapewniają Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły.

MB, MP

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments