Tłumy młodych ludzi na Zamojskich EduTargach. [ZDJĘCIA i FILM]

0
807
GAIA

Tłumy młodych ludzi zgromadziły się dziś, w pierwszy dzień wiosny w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu, gdzie o godz. 9 rozpoczęły się IV Zamojskie EduTargi. Wydarzenie organizowane przez Miasto Zamość ma pomóc młodzieży w wyborze dalszej drogi kształcenia.

W nowej hali OSiR rozstawiło się blisko 40 wystawców. Młodzież odwiedzająca targi może wybierać z szerokiej oferty szkół publicznych i niepublicznych, zawodowych i ogólnokształcących oraz placówek zajęć pozaszkolnych. Wszystkie robią co mogą, by zaciekawić i przyciągnąć do siebie potencjalnych przyszłych uczniów i podopiecznych. Są pokazy fryzjerskie, kulinarne, występy wokalne, taneczne. Przygotowano też panele dyskusyjne, przemówienia coachingowe, mediacje oraz konkursy z nagrodami.

W tym roku gościem specjalnym targów był Jakub Mozgawa finalista 8 edycji programu Mam talent, który wykonywal triki z yoyo. Dodatkowo szef kuchni Hotelu Artis podczas warsztatów kulinarnych na scenie zaprezentował jak szybko i smacznie przygotować drugie śniadanie do szkoły. Na zamojskich Edutargach poruszany był też bardzo ważny temat bezpieczeństwa na drogach. Oprócz wystąpienia Prezydenta Andrzeja Wnuka, dyrektora Zarządu Dróg Grodzkich Marcina Nowaka oraz Aspiranta Sztabowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu z Wydziału Ruchu Drogowego Marka Świszcza, każdy z uczestników targów otrzymał odblaskową opaskę, która poprawia widoczność na drodze a co za tym idzie znacząco wpływa na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments