Wyłoniono laureatów konkursu “Piękny uśmiech, zdrowe zęby”. [wyniki, prace konkursowe]

0
968

858 prac z 62 placówek z województwa lubelskiego wpłynęło na konkurs “Piękny uśmiech, zdrowe zęby” organizowany przez zamojski MDK we współpracy z Wielospecjalistycznym Centrum Stomatologicznym w Zamościu oraz Radą Rodziców MDK. 

Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach jubileuszu 70- lecia Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, którego finał odbędzie się w marcu 2019 roku.

Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością, w związku z tym jury miało nie lada wyzwanie, by wyłonić laureatów.

Ostatecznie komisja w składzie: Jerzy Tyburski – artysta malarz, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej, Andrzej Szumowski – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu i Agnieszka Bida – sekretarz jury postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

Kategoria I – wychowankowie przedszkoli

I nagroda: Anna Nieścioruk, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 12 w Zamościu;

II nagroda: Maria Ogińska – Czuba, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu;

III nagroda: Magdalena Batycka, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu;

Wyróżnienia:

  • Dawid Karpiuk, lat 5, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu;

  • Julia Góźdź, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu;

  • Natan Pastuszak, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 12 w Zamościu;

  • Aleksandra Słupska, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu;

  • Jakub Kołodziej, lat 4, Punkt Przedszkolny w Łabuniach;

 Kategoria II – uczniowie szkół podstawowych kl. I – IV

I nagroda: Gabriela Kułaj, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu;

II nagroda: Klaudia Puhacz, lat 8, Szkoła Podstawowa w Pniówku;

III nagroda: Hubert Wujec, lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju;

Wyróżnienia:

  • Aleksandra Cichosz, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu;

  • Jagoda Gabryel, lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu;

  • Michalina Słabek, lat 8, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Krasnymstawie;

Kategoria III – uczniowie szkół podstawowych kl. V – VII, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

I nagroda: Zofia Sołodzińska, lat 14, Szkoła Podstawowa w Kolonii Sitno;

II nagroda: Wiktoria Rzążewska, lat 16, XXI Liceum Ogólnokształcące w Lublinie;

III nagroda: Martyna Głąb, lat 14, Szkoła Podstawowa w Lubyczy Królewskiej;

Wyróżnienia:

  • Maja Chmielowiec, lat 14, Szkoła Podstawowa w Lubyczy Królewskiej;

  • Julia Ponieważ, lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu;

  • Maja Szewczuk, lat 12, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Krasnymstawie;

 Kategoria IV – wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego

I nagroda: Aleksandra Filipiuk, lat 11, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu;

II nagroda: Kacper Lisiewicz, lat 15, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy
w Zamościu;

III nagroda: Filip Pietrzak, lat 6, Centrum Kultury w Łęcznej;

Wyróżnienia:

  • Martyna Nowaczek, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu;

  • Izabela Zych, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego
    w Zamościu;

  • Oliwia Zub, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego
    w Zamościu;

  • Gabriela Nadra, lat 8, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego
    w Zamościu;

  • Zuzanna Grzywińska, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu;

  • Małgorzata Bożek, lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego
    w Zamościu;

Przyznano następujące nagrody specjalne:

Nagroda specjalna Dyrektora Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej Pana Jerzego Tyburskiego

  • Jakub Szumowski, lat 15, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego
    w Zamościu;

  • Lena Głowienka, lat 6, Centrum Kultury w Łęcznej;

  • Dominika Radowska, lat 10, Centrum Kultury w Łęcznej;

  • Wiktoria Szczęsna, lat 9, Centrum Kultury w Łęcznej;

Nagroda specjalna Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu Pana Andrzeja Szumowskiego

  • Justyna Rzemieniuk, lat 16, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego
    w Zamościu;

Podsumowanie konkursu i  otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 22 marca 2018 roku (tj. czwartek) o godz. 14.00, w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej” w Zamościu.

34 39 img 5759 Wyłoniono laureatów konkursu 33 37 img 5757 Wyłoniono laureatów konkursu 31 35 img 5755 Wyłoniono laureatów konkursu 30 34 img 5754 Wyłoniono laureatów konkursu 29 33 img 5753 Wyłoniono laureatów konkursu 28 32 img 5752 Wyłoniono laureatów konkursu 27 31 img 5751 Wyłoniono laureatów konkursu 26 30 img 5750 Wyłoniono laureatów konkursu 25 29 img 5749 Wyłoniono laureatów konkursu 24 28 img 5748 Wyłoniono laureatów konkursu 23 27 img 5747 Wyłoniono laureatów konkursu 22 26 img 5746 Wyłoniono laureatów konkursu 21 25 img 5745 Wyłoniono laureatów konkursu 20 24 img 5744 Wyłoniono laureatów konkursu 19 23 img 5743 Wyłoniono laureatów konkursu 18 22 img 5742 Wyłoniono laureatów konkursu 17 21 img 5741 Wyłoniono laureatów konkursu 16 20 img 5740 Wyłoniono laureatów konkursu 15 19 img 5739 Wyłoniono laureatów konkursu 14 18 img 5738 Wyłoniono laureatów konkursu 13 17 img 5737 Wyłoniono laureatów konkursu 12 16 img 5736 Wyłoniono laureatów konkursu 11 15 img 5735 Wyłoniono laureatów konkursu 10 14 img 5734 Wyłoniono laureatów konkursu 09 13 img 5733 Wyłoniono laureatów konkursu 08 12 img 5732 Wyłoniono laureatów konkursu 07 10 img 5730 Wyłoniono laureatów konkursu 06 09 img 5729 Wyłoniono laureatów konkursu 05 08 img 5728 Wyłoniono laureatów konkursu 04 07 img 5727 Wyłoniono laureatów konkursu 03 05 img 5725 Wyłoniono laureatów konkursu 02 03 img 5723 Wyłoniono laureatów konkursu 01 01 img 5721 Wyłoniono laureatów konkursu

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments