Pobiegli Tropem Wilczym (Dużo zdjęć)

0
904

Tropem Wilczym
W samo południe, 4 marca, z linii startu na stadionie OSiR w Zamościu, wyruszył Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Była to VI edycja największego biegu pamięci, poświęconego Żołnierzom Wyklętym.
Powodzenia uczestnikom biegu życzył Prezydent Andrzej Wnuk, który także dał sygnał z pistoletu startowego do rozpoczęcia biegu. Przed startem wspólnie odśpiewano Hymn Narodowy, a poczet flagowy, wyeksponował barwy narodowe na maszcie.
W tegorocznej edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na linii startu stanęło 212 uczestników.
Uczestnicy pobiegli w specjalnie przygotowanych przez organizatorów koszulkach z podobizną jednego z dziesięciu Żołnierzy Wyklętych. Na mecie, wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.

Trasa zamojskiego biegu rozpoczęła się na stadionie, wokół boiska, wiodła głównymi alejkami Parku Miejskiego, z metą także na stadionie. Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg. To jeden z tych biegów, gdzie nie były najważniejsze czasy i rywalizacja. Liczył się sam udział i świadomość historyczna.
W klasyfikacji generalnej kobiet, na podium stanęły:
I miejsce – Aleksandra Jakubczak,
II miejsce – Marta Malinowska,
III miejsce – Aleksandra Tomasik.
W klasyfikacji generalnej mężczyzn, na podium stanęli:
I miejsce – Rafał Buczak,
II miejsce – Hubert Ćwik,
III miejsce – Dawid Nowogrodzki.
W pierwszej dziesiątce przybiegli: Rafał Buczak, Hubert Ćwik, Dawid Nowogrodzki, Bartosz Umer, Daniel Maluga, Norbert Albrecht, Oskar Drabik, Tomasz Ostrowski, Aleksandra Jakubczak, Damian Kiełbasa.

Poniżej nasza fotrelacja

 

 

Poprzedni artykułEKONOMIK – DZIEŃ OTWARTY
Następny artykułOtwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w zapasach kobiet – wyniki
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments