Aktywni uczniowie “Społeczniaka”

0
571

„Smarter…Greener…Safer…” pracowicie

Uczniowie oraz nauczyciele I Społecznej Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Zamościu kontynuują działania w ramach 2-letniego projektu Erasmus+ „Smarter… Greener… Safer…” wraz z partnerami z Emakosken koulu z Finlandii, Istituto Comprensivo Madonna della Camera z Włoch, Prva osnovna škola Čakovec z Chorwacji oraz Agrupamento de Escolas de Vila Nova de Paiva z Portugalii.
Edukacja w zakresie ochrony środowiska oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii wzbogacana jest o kształcenie w zakresie przedsiębiorczości. Sprzyjają temu działania projektowe takie jak m.in. warsztaty online dla nauczycieli szkół partnerskich, których drugi cykl odbył się w lutym br. Na ich bazie powstają innowacyjne scenariusze lekcji, które testowane są w szkołach partnerskich i służą interdyscyplinarnemu łączeniu zagadnień z przedmiotów ścisłych z elementami przedsiębiorczości oraz umiejętnością kreatywnego rozwiązywania problemów. Działania projektowe to również współpraca z instytucjami lokalnymi.

W styczniu br. zespół projektowy I SSP uczestniczył w warsztatach przygotowanych przez Roztoczańskie Centrum Naukowo-Edukacyjne Zwierzyniec – Biały Słup. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z wybranymi działaniami poprawiającymi efektywność energetyczną na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz przyjrzeć się praktycznemu zastosowaniu urządzeń i technologii energooszczędnych bazujących na odnawialnych źródłach energii. Wizyta była doskonałą okazją do zweryfikowania teoretycznej wiedzy zdobytej w trakcie opracowywania prezentacji z zakresu energii odnawialnej z praktycznym jej zastosowaniem. Interdyscyplinarny charakter działań projektowych pozwala uczestnikom na zgłębianie wiedzy z zakresu przedmiotów takich jak przyroda, biologia, fizyka lub chemia.

Uczestnicy projektu skorzystali z okazji zapoznania się z ekspozycją przygotowaną przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius „Świat Zmysłów” udostępnioną w zamojskim Arsenale. Zgromadzone urządzenia i interaktywne modele pomogły uczniom zrozumieć tajniki funkcjonowania narządów zmysłów oraz korelację procesów dotyczących różnych dziedzin nauki. Dzięki licznym działaniom lokalnym i wirtualnym uczniowie i nauczyciele mają możliwość wymiany swoich doświadczeń z rówieśnikami oraz kadrą pedagogiczną z krajów europejskich, a programy nauczania w szkołach partnerskich są sukcesywnie wzbogacane o innowacyjne rozwiązania i treści.

Już za kilka tygodni I SSP gościć będzie 16 uczniów oraz 8 nauczycieli z Chorwacji, Portugalii, Włoch oraz Finlandii. Spotkanie stanowić będzie doskonałą okazję do zacieśnienia współpracy oraz nawiązania nowych międzynarodowych przyjaźni. Czekamy z niecierpliwością!

sgs 3 Aktywni uczniowie "Społeczniaka" sgs 1 Aktywni uczniowie "Społeczniaka" sgs 2 Aktywni uczniowie "Społeczniaka"

Poprzedni artykułWAŻNE DLA SZUKAJĄCYCH PRACY
Następny artykułBudżet Obywatelski – jak głosowali mieszkańcy? Podajemy terminy ostatnich zebrań!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments