Truskawiec – miasto zdrowia i urody

Truskawiec - jedno z najstarszych i najbardziej uznanych uzdrowisk w Europie, gdzie od ponad 100 lat funkcjonują liczne zakłady lecznicze i obiekty sanatoryjne. Położony 90 km na południe od Lwowa na przedgórzu Karpat.

0
1311

Truskawiec – jedno z najstarszych i najbardziej uznanych uzdrowisk w Europie, gdzie od ponad 100 lat funkcjonują liczne zakłady lecznicze i obiekty sanatoryjne. Położony 90 km na południe od Lwowa na przedgórzu Karpat.

Na światową unikalność uzdrowiska pod względem leczniczym składają się 3 podstawowe czynniki: bardzo dobrej jakości i czyste powietrze tworzące swoisty mikroklimat położonego w kotlinie górskiej miasta, gdzie jesień jest ciepła i sucha, zima łagodna, wiosna przychodzi wcześnie, a lato jest długie i pogodne. Jest to jedyne miejsce na świecie gdzie występuje unikalna woda lecznicza „Naftusia” oraz liczne pokłady wód mineralnych (15 źródeł – Maria, Sofia, Józia, Bronisława i inne) oraz sól lecznicza „Barbara”. Naftusia – lekko zmineralizowana wodorowęglanowa z magnezem i wapniem woda z wysoką zawartością substancji organicznych pochodzenia naftowego. Ma właściwości moczopędne, żółciopędne i przeciwzapalne regularne zażywanie powoduje wypłukiwanie małych kamieni z dróg moczowych i żółciowych, zapobiega tworzeniu kamieni, zmniejsza stany zapalne, normalizuje metabolizm, odnawia komórki wątroby, usuwa toksyny, zwiększa aktywność układu pokarmowego, trzustki i gruczołów wydzielania wewnętrznego. W Truskawcu znajdują się największe na świecie pokłady ozokerytu (wosku ziemnego) – naturalnego minerału izoparafinowego, który zawiera liczne substancje czynne biologicznie wykorzystywane w peloidoterapii. Ozokeryt – stosowany do okładów miejscowych lub na całe ciało, swoista odmiana borowiny. Działa przeciwzapalnie, przeciwskurczowo oraz przeciwbólowo, poprawia homodynamikę w zagrożonych i uszkodzonych organach. Działa uspokajająco na centralny układ nerwowy.

DIAGNOSTYKA I LECZENIE

W uzdrowisku prowadzone są badania lekarskie i diagnostyczne w 28 klinicznych i 14 biochemicznych laboratoriach: immunologicznym, klinikobakteriologicznym, immunoenzymatycznym, gabinetach funkcjonalnej diagnostyki układu sercowo-krążeniowego, endoskopii, oddziałach obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. Na bazie wody mineralnej i innych naturalnych czynników w uzdrowisku wykorzystuje się balneoterapię, ozokerytoterapię oraz leczenie fizjoterapeutyczne. Specjaliści z wieloletnim doświadczeniem zapewniają odpowiednie programy lecznicze i rehabilitacyjne opracowane z uwzględnieniem naukowych standardów oraz najnowszej wiedzy dotyczącej leczenia uzdrowiskowego. Oprócz programów profilaktyki skutecznie stosuje się tutaj programy leczenia chorób współistniejących układu sercowo-krążeniowego, nerwowego, narządów ruchu i układu moczowo-płciowego. Specjaliści pomogą Wam w wyborze programu i zagwarantują skuteczne leczenie oraz wygodny odpoczynek. Bardzo ważnym elementem kompleksowego leczenia jest żywienie dietetyczne, które jest dobierane wg. wskazań lekarza a w razie potrzeby możliwa jest konsultacja z dietetykiem. Choroby nerek i dróg moczowych, stany pooperacyjne, wady wrodzone, zapalenie gruczołu krokowego, zaburzenia systemu żołądkowo-pokarmowego, choroby wątroby, pęcherzyka i trzustki (w tym kamica żółciowa), zaburzenia metaboliczne (cukrzyca, otyłość), rehabilitacja chorych po zabiegach operacyjnych i długotrwałych chorobach.

RELAKS I URODA

Oprócz tradycyjnych metod leczenia w Truskawcu aktywnie rozwija się SPA – kompleks usług, którego podstawą jest uzdrawiająca siła borowiny i wód mineralnych „sanus per aqua” czyli „zdrowie poprzez wodę”. W Truskawcu funkcjonuje kilkanaście różnorodnych ośrodków SPA oferujących pełną gamę zabiegów, m.in. zabiegi w łaźniach parowych (ponad 30 różnego rodzaju saun, baseny z wodami mineralnymi Truskawca oraz Morza Martwego. W wielu obiektach znajdują się Centra Kosmetologii oferujące m.in. kompleksową pielęgnację ciała i twarzy, zabiegi kriologiczne, programy antystarzeniowe, maski i inne. Na miejscu dostępne są niestandardowe zabiegi medyczne, min.: hirudoterapia (leczenie pijawkami), ozonoterapia, akupunktura oraz delfinoterapia.

Dojazd

Do tego podkarpackiego kurortu dzisiaj jest stosunkowo łatwo dojechać. Odległość od granicy z Polską to ok. 170 km. Z Lublina do Truskawca codziennie kursują regularne linie autokarowe, można też jechać z przesiadką przez Lwów (stąd to już tylko ok. 90 km). Można też wybrać się transportem własnym (wersja polecana osobom obeznanym z warunkami podróży po Ukrainie). Najbardziej komfortowy dojazd oferuje Biuro Turystyczne QUAND, które kuracjuszy dowozi zorganizowanym transportem (busami lub autokarami) pod drzwi obiektów sanatoryjnych i z powrotem. Takie wyjazdy od wiosny będą organizowane w każdą niedzielę.

CENY turnusów 8-dniowych w zależności od standardu obiektu i sezonu zaczynają się już od 690 zł i zawierają pełen pakiet świadczeń (zakwaterowanie, posiłki, konsultacje lekarskie oraz od 3 do 5 zabiegów dziennie). Z ofertami można zapoznać się na stronie internetowej www.truskawiec.info 

INFORMACJE I SPRZEDAŻ SKIEROWAŃ:

Biuro Turystyczne QUAND w Tomaszowie Lubelskim – ul. Zamojska 2 tel. +84 665 89 90 lub 782 300 400 i w Zamościu ul. Ormiańska 30 tel. 84 639 06 72 lub 697 400 888

 

Poprzedni artykułO tym, jak Zamoyski zwyciężył pod Byczyną, śpiewano pieśni
Następny artykuł“Kocie sprawy” – konkurs fotograficzny i plastyczny MDKu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments