„WIERNI KONSTYTUC(J?)I !!!” DEMONSTROWALI NA RYNKU SOLNYM

4
882
GAIA

Dzisiaj 28 stycznia „Wolni Obywatele Zamość” spotkali się na kolejnej już „Literiadzie”. Aktywiści – jak zapowiadali tak zrobili czyli – „przypomnieli politykom, że na Konstytucję przysięgali, i że mają obowiązek jej przestrzegać.”. 

Demonstracja odbyła się o godz. 15 na Rynku Solnym w Zamościu. Podczas demonstracji m.in. rozdawano egzemplarz Konstytucji RP – publikacje Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

dsc 8483 "WIERNI KONSTYTUC(J?)I !!!" DEMONSTROWALI NA RYNKU SOLNYM

Gdy polski rząd lub prezydent przypomną sobie o Konstytucji, to tylko po to, żeby ją – znowu i znowu – łamać.
Nie ma na to zgody! Literiada, po raz piąty już stanie w całej Polsce, żeby przypomnieć politykom, że na Konstytucję przysięgali, i że mają obowiązek jej przestrzegać.
Dołączajcie do nas! Zgłaszajcie swoje miasta!
Pokażmy w całej Polsce, że kiedy politycy gubią się w swoich grach i zabiegach o władzę obywatele stają na straży podstawowych praw i wolności.
Pokażmy, że stoimy murem za Konstytucją RP!” – informowali organizatorzy pikiety.

Podczas ostatniej zorganizowanej w Zamościu „Literiady” frekwencja nie dopisała. [CZYTAJ: Protestowały 22 osoby i pies. (zdjęcia)  Zobaczcie na zdjęciach jak było tym razem

Czy Wy też uważacie, że Konstytucja w Polsce jest łamana? W demonstracji m.in. wziął udział radny, szef zamojskiej Nowoczesnej, Rafała Zwolak i radny Wiesław Nowakowski (SLD).

Poniżej film (relacja na żywo z godziny 15.00) i zdjęcia

- reklama-
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

ja pierniczę, pierwszy raz w życiu oglądam fotorelację z wydarzenia, na ktorym zrobiono więcej zdjęć niż organizatorów i biorących udzial w tym wydarzeniu osób razem wzietych

Anonimowo

Chorlorobią śmigła ludzi.Trzeba się było dołączyć wtedy proporcje byłby inne.

Anonimowo

co oni chcą osiągnąć

Anonimowo

pytanie czy na pewno znają polskie litery, bo literka J jest postawiona do góry nogami 😀