Uczniowie klas 7SP i klas 2GIM stanęli przed nie lada wyzwaniem. Ich zadaniem było rozstrzygnięcie spornej kwestii-odpowiedź na pytanie: Czy chips to ukryty, cichy zabójca, czy przyjaciel człowieka?

Uczniowie zorganizowali oczywiście salę sądową, gdzie rozprawę poprowadził Sędzia Samo Zdrówko (Milena Szuwara z klasy 2B). W roli prokuratora wystąpiła Pani Świeżynka (Natalia Grątkowska z klasy 7b) wraz z oskarżycielami posiłkowymi. Obrońcą oskarżonego był Pan Fast Food (Paweł Bociorowski z klasy 7a). Na ławie oskarżonych zasiadł główny bohater debaty-Chips Lay’s, uczeń klasy 2B Sebastian Naklicki.

Burzliwą dyskusję prowadzili powoływani przez oskarżyciela i obrońcę świadkowie, zgromadzeni na sali rozpraw. Dla niektórych Lay’s okazał się być smacznym przekąskiem, który cieszy podniebienie. Dla innych był niezdrowym i cichym zabójcą.

Po zapoznaniu z aktami sprawy i dogłębnym rozpatrzeniu argumentów obu stron, na sali zapadł wyrok. Oskarżony Lay’s został uznany za winnego popełnionych czynów  i skazany na wydalenie z uczniowskiego życia. W mniemaniu sądu rozmyślnie zlekceważył wszelkie zakazy, kusząc swym pięknym zapachem i zdradliwym kolorem. Wymiar Sprawiedliwości dostrzegł negatywny wpływ spożywania chipsów na organizm człowieka. Zauważono, że te inteligentne bomby precyzyjnie atakują ludzi, a regularne ich podjadanie jest niezdrowe.

Debata uczniowska w formie przewodu sądowego nad chipsem odbyła się 25 stycznia 2018r. w auli Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu. Spotkanie zrealizowane zostało w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”, który koordynuje p. Marzena Gąska, nauczyciel wychowania fizycznego.

Tekst Marzena Gąska
Foto Małgorzata Ciurysek i Wiktoria Kaziuk (7c)

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

kto tak bez sensu miniaturki zrobil tych zdjec? tylko przypadkiem zobaczylem powiekszajac jeden ze to fragment zdjecia a nie cale zdjecie, zwlaszcze te przedostatnie zdjecia, na ktorych widac w wiekszosci sufit jest jeszcze obraz na dole niewidoczny na stronie