“Napój miłosny” na Walentynki

„Napój miłosny” to jedna z najczęściej wystawianych oper na świecie, w której można odnaleźć ponadczasowe ludzkie uczucia i emocje. W rolach głównych wystąpią Pretty Yende i Matthew Polenzani. 

0
720

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza na transmisję przedstawienia operowego z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Już 10 lutego 2018 o godz. 18:00 na ekranie wyjątkowa propozycja na walentynki – najsłynniejsze dzieło Donizettiego „Napój miłosny”. To jedna z najczęściej wystawianych oper na świecie, w której można odnaleźć ponadczasowe ludzkie uczucia i emocje. W rolach głównych wystąpią Pretty Yende i Matthew Polenzani. 

„Napój miłosny” króluje wśród ogromnej ilości utworów Donizettiego. Zabawna i lekka intryga, mająca, co rzadkie w librettach operowych, wszelkie pozory prawdopodobieństwa, jest pretekstem do wyśpiewania najpiękniejszego operowego szlochu napisanego na tenor liryczny. Aria „Una firtiva lagrima” („Jej sekretna łza”) to wyraz tajonej nadziei, jaką żywi zakochany wieśniak Nemorino na widok płaczącej Adiny, odrzucającej do tej pory jego zaloty. Chłopak wierzy jednak w moc miłosnego napoju, jaki kupił, a który jest w rzeczywistości flaszką wina…

Obsada:
Pretty Yende jako Adina
Matthew Polenzani jako Nemorino
Davide Luciano jako sierżant Belcore
Ildebrando D’Arcangelo jako wędrowny sprzedawca Dulcamara
Soliści, chór, balet i orkiestra The Metropolitan Opera

Domingo Hindoyan dyrygent

Realizatorzy:
Bartlett Sher reżyseria
Michael Yeargan scenografia
Catherine Zuber kostiumy
Jennifer Tipton światło

Bilety: 50 zł do nabycia w kasach CKF Stylowy w Zamościu lub online: www.stylowy.net

Poprzedni artykułZa sto dni matura… – Studniówka III LO [FILM, ZDJĘCIA]
Następny artykułUczniowie sądzili i oskarżali
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments