W czasie ferii dzieci się nie nudzą – PROPOZYCJE NA FERIE 2018

Do udziału w zajęciach zapraszają domy kultury, kluby sportowe, biblioteki, muzea i szkoły. Propozycji jest mnóstwo. Aby Wam ułatwić wybór, przygotowaliśmy ściągawkę.

0
1103
GAIA

Ferie zimowe w Zamościu rozpoczynają się lada chwila! Miasto Zamość, Gmina Zamoścć oraz Gmina Łabunie zadbały, aby dzieci i młodzież w ciągu tych dwóch, wolnych od obowiązków szkolnych tygodni, nie musiały się nudzić. Zajęcia sportowe, warsztaty taneczne, plastyczne, fotograficzne, muzyczne, teatralne, wizyty w muzeum, koncerty – to tylko niektóre z atrakcji. Do udziału w zajęciach zapraszają domy kultury, kluby sportowe, biblioteki, muzea i szkoły. Propozycji jest mnóstwo. Aby Wam ułatwić wybór, przygotowaliśmy ściągawkę.

 

Zamojski Dom Kultury zadbał o to, by swój wolny czas dzieci spędziły w sposób ciekawy i kreatywny. Zapoznajcie się z propozycjami placówki. Na zajęcia obowiązują zapisy, szczegółowych informacji można zasięgnąć telefonicznie lub mailowo: [email protected]  tel. 84 6392021.

  • 28 stycznia (niedziela) w godz. 16:00-18:00 odbędzie się Karnawałowy Bal Przebierańców. To propozycja świetnej zabawy dla całych rodzin przy muzyce na żywo. Organizatorzy nagrodzą niespodzianką najciekawiej przebraną rodzinę na balu. Bilet wstępu 5 zł – do nabycia w sekretariacie Zamojskiego Domu Kultury.
  • W poniedziałki, środy i czwartki (29.01, 31.01, 01.02, 05.02, 07.02, 08.02) w ZDK będą prowadzone bezpłatne zajęcia taneczne. Dedykowane są dzieciom powyżej 9 lat oraz młodzieży. To warsztaty breakdance dla początkujących, które poprowadzi Przemysław „Oldskule” Jędruszczak – doświadczony instruktor tańca.
  • 5 i 6 lutego (poniedziałek, wtorek) fotografowie z Zamojskiej Grupy Fotograficznej poprowadzą bezpłatne warsztaty fotografii dla młodzieży Należy zabrać ze sobą aparat fotograficzny i laptop.
  • W dniach 5-9 lutego, godz. 13.00-15.00 odbędzie się  10-godzinny kurs eksperymentowania dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zajęcia Mini-Lab poprowadzi Malwina Garbacz. Ta propozycja jest płatna: 190 zł lub 175 zł przy zapisie dwójki uczestników. Zapisy: [email protected] tel. 576 090 044.
  • 5 lutego, godz. 11.00-13.00 to czas na Warsztat Kreatywny – filcowe breloczki. Wymagana jest umiejętność posługiwania się igłą, warsztat prowadzi Marta Czerwieniec.
  • 7-9 lutego (środa-piątek) w godzinach 10.30-12.00 Diana Maciąg poprowadzi warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 6-9 lat.
  • 9 lutego (piątek) w godzinach 11.30-13.00 zaplanowano naukę podstaw rysunku dla młodzieży w wieku 10-14 lat. Warsztat Rysunku prowadzą Dagmara Turek i Darek Łukasik.

 

 

Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne Czerwony Smok serdecznie zaprasza na 9. edycję Zamojskich Ferii z Fantastyką. Odbędą się one tradycyjnie w Zamojskim Domu Kultury, w ostatni weekend ferii (10-11 lutego 2018 roku) w godzinach 11.00-18.00. To propozycja spędzenia ostatniego weekendu ferii zimowych w miłej atmosferze, przy gorącej herbacie i ciastkach, pogrywając przy tym w gry planszowe. Na zainteresowanych czeka bogaty program, a w nim: konkursy i turnieje z atrakcyjnymi nagrodami, prelekcje, możliwość zagrania w ponad sto różnych gier – planszowych i nie tylko. Wstęp wolny.

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza młodych widzów na Ferie w Kinie. W czasie zimowego wypoczynku we wtorki, środy i czwartki (30-31.01 oraz 1.02 i 6-8.02.2018) o godz. 10:30 odbędą się projekcje bajek poprzedzone konkursami lub ciekawymi spotkaniami. Na ekranie: „Tedi i mapa skarbów” – druga część przygód nieustraszonego Tediego Jonesa, „Gnomy Rozrabiają” – napakowana akcją po samą czapeczkę komediowa animacja oraz „Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska”druga część szalonych przygód najsłynniejszej pszczółki świata. Bilety: 12 zł, www.stylowy.net.

Zamojskie ZOO na zbliżające się ferie zimowe przygotowało specjalną ofertę zajęć dla uczniów szkół podstawowych. Warsztaty Zimowa uczta zwierząt to dwugodzinne spotkania, podczas których dzieci obejrzą prezentację multimedialną dotyczącą zagadnień żywienia zwierząt w zamojskim zoo. Nie lada frajdą będzie udział w przygotowywaniu posiłków dla wybranych gatunków zwierząt. Opiekę nad dziećmi w trakcie zajęć zapewniają osoby pełnoletnie towarzyszące dzieciom w zajęciach. Zajęcia są płatne 20 zł za uczestnika. Zajęcia odbywać się będą we wtorki ( 30 stycznia i 6 lutego – małpy) i czwartki ( 1 i 8 lutego – płazy i gady). Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna w Dziale Dydaktycznym ZOO (tel. 84 639 34 79).

Książnica Zamojska zaprasza dzieci i młodzież w wieku szkolnym do udziału w bezpłatnych zajęciach Ferie z humorem w okresie ferii. W programie znajdą się konkursy, gry, zajęcia plastyczne i komputerowe, zabawy ruchowe, prezentacje multimedialne, inscenizacje, tworzenie gier planszowych, zabawek i inne atrakcje. Zajęcia prowadzone będą w Książnicy Zamojskiej oraz w filiach bibliotecznych. Więcej informacji w bibliotekach i na www.biblioteka.zamosc.pl.

Galeria Twierdza Zamość przygotowała mnóstwo atrakcji dla swoich najmłodszych Klientów od 27 stycznia do 11 lutego. Między nami Eskimosami  to zimowe zabawy w igloo z zimową strefą gier (namiot sferyczny wyglądem przypominający igloo, w którym dzieci będą mogły spędzić czas na układaniu puzzli, na grach planszowych, logicznych a także kącik plastyczny dla najmłodszych). Zaplanowano także warsztaty: wciągające eskimoskie ciekawostki – szukajcie ich na tablicach edukacyjnych w kształcie Eskimosów w Galerii; kreatywne warsztaty artystyczne (28.01.2018 – w godzinach od 11:00 do 18:00 wspólnie wykonywanie skarpetkowych bałwanków, 04.02.2018 – w godzinach od 11:00 do 18:00 malowanie worków w zimowe wzory. A na zakończenie… 11.02.2018 – w godzinach 15:00 – 17:00 Organizatorzy szykują prawdziwy bal karnawałowy z konkursem na najbardziej kreatywny strój. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Więcej na www.galeriatwierdzazamosc.pl.

Jak co roku w okresie ferii zimowych Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego organizuje serię otwartych warsztatów i imprez skierowanych do dzieci i młodzieży naszego miasta. W związku z tym, że w roku 2018 obchodzimy okrągłą 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości, tegoroczne ferie w placówce poświęcone będą tematyce niepodległościowej. W każdy feryjny dzień, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 do 12.00 obywać się będą w siedzibie MDK przy ul. Kamiennej 20 konkursy, warsztaty imprezy oraz plenery. W tych zajęciach mogą brać udział wszyscy chętni po wcześniejszym zgłoszeniu w sekretariacie MDK, przynajmniej 3 dni przed planowanym wydarzeniem. Zajęcia Radośni w Niepodległej odbywają się zgodnie z przyjętym harmonogramem. Podpowiadamy, co ciekawego w MDK: warsztaty plastyczne „Koń w sztuce polskiej”, spotkanie z policją na temat bezpieczeństwa w czasie ferii, feryjny turniej tańca „Mój pierwszy krok”, warsztaty teatralne o marszałku Piłsudskim, feryjny turniej e-sportowy, wizyta w Arsenale, feryjny turniej szachowy, spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Zamościu dotyczące bezpieczeństwa w czasie ferii, warsztaty tańca narodowego, Marek Kwiecień: „Historia Polski w barwach narodowych”, „Kokarda narodowa” warsztaty rękodzieła, spotkanie „Marek Marcola – podróże”, kulig, warsztaty teatralne. Więcej szczegółów o zajęciach oraz zapisach na www.mdk.zam.pl

Teatr w Zamościu organizuje trzydniowe Intensywne Warsztaty Teatralne. To: ciało, ruch, przestrzeń, słowo, energia, tekst, forma, przedmiot, improwizacja, etiudy, praca w grupie, współpraca, a przede wszystkim świetnie spędzony czas w kreatywnym gronie i szczególnie twórczym miejscu. Warsztaty poprowadzi Patryk Pawelec – instruktor teatralny, aktor, animator kultury, utytułowany recytator, instruktor żywego słowa w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. Reżyser spektaklu młodzieżowego „Czwarty czwartek marca”, którego premiera odbyła się w listopadzie 2017r., twórca monodramu „Tam i z powrotem” nagrodzonego na XIV Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem w Suwałkach. Stale współpracuje z Zamojskim Domem Kultury, gdzie realizuje projekty kulturalne kierowane do młodzieży. Zgłoszenia, a w nich: imię, nazwisko, wiek oraz numer telefonu, lub ewentualne pytania należy wysłać na adres:  [email protected]  Koszt uczestnictwa w warsztatach: 60 zł – 3 dni warsztatów. Warsztaty dla uczestników od 15 roku życia.

Muzeum Zamojskie w Zamościu przygotowało specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży na czas ferii zimowych. Instytucja zaprasza na spotkania etnograficzne, historyczne, pokazy multimedialne, warsztaty artystyczne. Opłata za zajęcia trwające od 2 do 2,5 godz. wynosi 6 zł od osoby. W programie Muzeum znajdą się różnorodne zajęcia: Etnoferie – stroje, haft, zabawki ludowe – temat realizowany w oparciu o wystawę etnograficzną oraz zajęcia praktyczne „Lalka – szmacianka”; Z wizytą u hetmana Jana – temat realizowany w oparciu o wystawę historyczną oraz warsztaty teoretyczno – plastyczne „Projektujemy swoje miasto”; Obrzędy zimowe na Zamojszczyźnie, Jak dziś zostać kolędnikiem?, Dlaczego „króla” do chaty wnoszono? – tematy realizowane w oparciu o zbiory Muzeum Zamojskiego oraz pokaz multimedialny; Ozdoby w ubiorze społeczności gockiej ( I – IV w. n.e.) – zajęcia warsztatowe połączone z odtworzeniem w modelinie paciorków szklanych”. Warsztaty realizowane w oparciu o wystawę archeologiczną „Zamojszczyzna w pradziejach i wczesnym średniowieczu”. Więcej na www.muzeum-zamojskie.pl.

Ferie w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał to cykl spotkań o otwartej formule, które odbywają się od wtorku do piątku w wybranych obiektach Muzeum. Mile widziani są wszyscy Ci, którzy chcą się zapoznać z historycznymi ciekawostkami i twórczo spędzić wolny czas. Zajęcia trwają od wtorku do piątku (około 60 min. Rozpoczynają się o godz. 11.00. obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy kierować na adres: [email protected]  lub tel. 606 845 759. Wstęp na zajęcia płatny – 3,00 zł. Tematy zajęć w Arsenale to: Skąd się wzięły czołgi?, Interaktywna wystawa „Świat Zmysłów”, O naszej niepodległości, od grodów po bunkry, Skąd się wzięły samoloty?, Słonie, konie i niedźwiedzie – zwierzęta w wojsku, Kolorowo w trudnych czasach – Armia Polska XVI i XVII wieku w malarstwie.

Dzieci i młodzież z Gminy Zamość mogą skorzystać z oferty zajęć przygotowanych specjalnie dla nich przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem. To przede wszystkim Spotkania świetlicowe na terenie Gminy Zamość w czasie ferii zimowych z GOK-iem od 29 stycznia do 9 lutego w godzinach 11.00-14.00, pod hasłem Brygada RR – Gok-u w akcji. W programie spotkań: gry i zabawy z animatorem, konkursy i zabawy ruchowe z nagrodami, malowanie buziek, kręcenie balonów, warsztaty plastyczne oraz tańce wygibańce – dyskoteka. Spotkania odbędą się w świetlicach w: Sitańcu, Pniówku, Lipsku, Bortatyczach, Płoskiem, Skokówce i Skaraszowie wg harmonogramu dostępnego na www.gminazamosc.pl.

Przez wszystkie dni ferii zimowych w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem będą się odbywały różnorodne zajęcia, spotkania, warsztaty, gry. GOK w Wysokiem zaprasza m.in. na: gry i zabawy sportowe, zajęcia kulinarne, karaoke i zajęcia plastyczne, grę w szachy, piłkarzyki i tańce Hip-Hop, projekcję multimedialną o zimowych zwyczajach zwierząt, turniej szachowy i turniej tenisa stołowego. Na zakończenie dla wszystkich zabawa karnawałowa. Harmonogram zajęć oraz szczegóły dostępne są na www.gminzamosc.pl.

Swoją ofertę dla uczniów przygotowała również Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie. Na codzienne zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 12:00 Książnica przy Orzechowej zaprasza dzieci od lat 8. Zaplanowano projekcje filmowe, planszowe zmagania, wspólne czytanie wybranych tekstów, literackie potworzenie – szczegóły na www.biblabunie.naszabiblioteka.com. Dodatkowo gminne KGW zapraszają na karnawałowe bale: 3 lutego w Wólce Łabuńskiej i w Łabuniach. 4 lutego w Barchaczowie.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments