„Radosna Kraina na kartce papieru…”. Konkurs logopedyczny w SOSW w Zamościu

0
1552
GAIA

Radosna Kraina na kartce papieru…

Pod takim hasłem Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu zorganizował w tym roku V Logopedyczny Konkurs Plastyczno-Literacki.

Na konkurs należało nadesłać pracę literacką w formie opowiadania lub wiersza związanego z tematem lub pracę plastyczną ilustrującą temat konkursu, w której znajdą się przedmioty (obiekty) zawierające głoski: l, r. Jak dużą popularnością cieszy się konkurs potwierdza ogromna ilość nadesłanych prac, spośród których jury wyłoniła zwycięzców.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 22 stycznia 2018 roku w SOSW w Zamościu. Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci materiałów plastycznych oraz książek. Podczas uroczystości uczniowie Ośrodka wystawili przedstawienie, którego inspiracją stał się utwór laureatki konkursu pt. Bajka o królowej Karolinie i zaczarowanych koralach.

Konkurs miał charakter regionalny, a jego głównym celem jest propagowanie idei integracji osób sprawnych i niepełnosprawnych, czemu sprzyja forma konkursu, która nie tylko rozwija kreatywność, ale dba o poprawność językową.

Organizatorzy konkursu chcą również zwrócić uwagę na wymiar językowy, głoski l i r należą do jednych z najtrudniejszych do wymówienia, nie tylko dla dzieci, które starają się w jakiś sposób zastąpić ją innymi dźwiękami, lecz także dla wielu dorosłych. Dodatkowym problemem jest wymowa głoski r oraz l w sytuacji, gdy znajdują się one w tym samym wyrazie. Stąd też zadaniem konkursu było zachęcenie uczniów szkół do pracy nad prawidłową realizacją głosek.

Jak zapewniają organizatorzy konkursu następne lata przyniosą kolejne zmagania z trudnymi głoskami, do czego zachęcają i zapraszają.

Honorowy patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie na Rzecz Integracji
z dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem”.

Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu, koordynatorem zaś p. Ewa Borkowska-Sowa.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom konkursu: DIATRAKK Kamieniarstwo Lublin, EKO ZAM, Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem”, DEPOŻ ZAMOŚĆ

materiał nadesłany

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments