Sławomir Ćwik (Nowoczesna) o bieżącej sytuacji w Zamościu. Relacja z konferencji

2
986
GAIA

Dziś, 19 stycznia w Biurze Poselskim Posłanki Nowoczesnej Kornelii Wróblewskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem Sławomira Ćwika, członka Zarządu Regionu Lubelskiego Nowoczesnej poświęcona bieżącej sytuacji w Zamościu. Podczas spotkania Sławomir Ćwik odniósł się m. in do planowanego zadłużania miasta, konferencji zorganizowanej przed kilkoma dniami przez posła Zawiślaka i Radnych PiS oraz rzekomemu zniesławieniu go przez Prezydenta Wnuka.

Budżet Zamościa wygląda na ambitny, ponieważ zawiera szereg inwestycji planowanych przez miasto, jednak niestety zawiera też dosyć dużą dziurę budżetową, co znaczy, że Zamość będzie musiał poważnie zwiększyć swoje saldo zadłużenia. Jak wynika z Wieloletniej Prognozy Finansowej pod koniec 2019 roku wyniesie on 155 mln zł – podkreślił Sławomir Ćwik  i dodał, że nie widzi realnej szansy na spłatę tego zadłużenia: – Nie widzę, aby w Zamościu budowały się dziesiątki nowych zakładów i fabryk, które mogłyby być opodatkowane i przynosić dochody. -Nie obserwuję też by w Zamościu powstawały nowe miejsca pracy, które zatrzymałyby wyjeżdżających stąd mieszkańców.

Członek Nowoczesnej skrytykował też niektóre z planowanych przez miasto inwestycji, m.in: budowę łącznika pomiędzy ul. Kilińskiego a ul. Prostą. Zdaniem Sławomira Ćwika – inwestycja posłuży głównie właścicielowi Galerii Twierdza. – Miasto w tej chwili chce wydać 10 mln zł, aby ułatwić prowadzenie działalności firmie z kapitałem amerykańskim. – powiedział i dodał, ze stracą na tym drobni przedsiębiorcy, wynajmujący lokale na zamojskiej Starówce. Przyznał też, że łącznik z pewnością służyć będzie wielu mieszkańcom w przemieszczaniu się po mieście, jednak spowoduje, że ruch samochodowy, zamiast obrzeżami miasta, odbywać się będzie przez środek miasta, od czego wiele miast stara się obecnie odchodzić.

Sławomir Ćwik skomentował także niedawną konferencję radnych PiS, którzy również krytykowali budżet: – Apeluję o to, aby politycy Prawa i Sprawiedliwości nie zapominali, krytykując teraz prezydenta Wnuka, że to jest ich prezydent. To jest osoba, którą oni poparli, której oni umożliwili sprawowanie władzy w Zamościu – powiedział

Sławomir Ćwik odniósł się też do wypowiedzi Prezydenta Wnuka, w której włodarz Zamościa zarzuca członkowi Nowoczesnej kłamstwo. Przypomnijmy chodzi o wymianę zdań podczas grudniowej – budżetowej sesji rady miasta. Sławomir Ćwik podczas swojego wystąpienia wskazał, że prognoza finansowa przewiduje, że dwa lata zadłużenie miasta sięgnie niemal 150 milionów. Prezydent Wnuk odpowiedział mu wtedy: „Kłamie Pan o tym, że miasto się zadłuża i nie mówi Pan prawdy o wieloletniej prognozie finansowej, a jest to tak naprawdę projekcja tego co może się wydarzyć, a nie wiadomo czy się wydarzy.”

Czuję się zniesławiony przez Prezydenta – odniósł się dzisiaj do tych słów Sławomir Ćwik -Wiele osób doradza mi bym udał się z tym na drogę sądową. Jednak nie zamierzam z tej możliwości korzystać -dodał.

Relacja wideo poniżej

 

 

- reklama-
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Pan Ćwik zapomniał, że na ul.Kilińskiego oprócz galerii Twierdza, którą także nie kocham, jest urząd skarbowy i bardzo wiele średnich i małych firm dla których nowa ulica będąca łącznikiem do ul. Wyszyńskiego jest zbawienna, o czym wiedzą liczni wszyscy którzy codziennie w tym rejonie Zamościa się muszą przemieszczać. A gdzie mieszka i pracuje pan Ćwik?

Anonimowo

Droga ta powinna być zrobiona przez poprzednie władze Zamościa przed wydaniem decyzji na budowę GALERII TWIERDZA. Ta droga jest jak tlen dla mieszkańców Zamościa.