Mamy oficjalne wyniki! BRAWO Zamość!

6
2064
- reklama-

To już oficjalne – Zamość wygrał plebiscyt „Świetlna Stolica Polski” i po raz drugi zyskał tytuł Najpiękniej Rozświetlonego Miasta w Polsce!

 

Rywalizacja była bardzo zacięta i do końca nie było wiadomo, kto zwycięży. Jednak dzięki ogromnemu zaangażowaniu nas wszystkich – udało się! Zamość pokonał 143 miasta z całej Polski, które brały udział w plebiscycie. Zamojskie iluminacje świąteczne zdobyły ponad 70 000 głosów. Głosowanie zakończyło się 15 stycznia o północy. Dziś organizatorzy opublikowali oficjalne wyniki. 

Od 8 grudnia przypominaliśmy codziennie o głosowaniu, opublikowaliśmy kilkadziesiąt zdjęć z Rynku Wielkiego, transmitowaliśmy na żywo wieczorne pokazy iluminacji ustawionych na płycie Rynku Wielkiego. Odpowiadaliśmy na setki wiadomości na FB i dziesiątki maili w sprawie wyników głosowania, nieuczciwie głosujących współkonkurentów.
Wszystko po to, by zachęcić wszystkich, którzy kochają Zamość do tego by regularnie – codziennie oddawali swój głos na Zamość.
Bez Waszej pomocy, Szanowni Czytelnicy, Internauci nie byłoby tego sukcesu. Dziękujemy.

Redakcja Nowego Kuriera Zamojskiego

 

Dzięki wygranej Zamość będzie mógł przez kolejny rok nosić zaszczytny tytuł „Świetlnej stolicy Polski”. Miasto otrzyma tez nagrody w postaci sprzętu AGD dla potrzebujących. Przypomnijmy – w zeszłym roku wygrany w konkursie sprzęt AGD marki Electrolux o wartości 50 tys. zł otrzymały najbardziej potrzebujące rodziny z Zamościa (edit), które zgłosiły się do MCPR w Zamościu i ich wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone. Były to: kuchnie, zmywarki, chłodziarko- zamrażarki, lodówka SbyS French door, pralki, blendery sportowe, blendery kielichowe, kuchnie mikrofalowe.

Dodatkowym bonusem dla zwycięskiego miasta jest promocja w ogólnopolskich mediach.

Zamość zdobył w drugim etapie głosowania największą w Polsce liczbę głosów – ponad 70 tysięcy. To dwukrotnie więcej niż w ubiegłorocznej edycji – 31 tysięcy głosów.

zamosc Mamy oficjalne wyniki! BRAWO Zamość!

IX edycję plebiscytu „Świeć się” ponownie zwyciężył Zamość, który zdobył 74 708 głosów. Na drugim miejscu znalazła się Częstochowa (26 052), a trzecie miejsce przypadło Starachowicom (19 623).

– Istotą prowadzenia działalności gospodarczej powinno być dobro ludzkie. „Świeć się z Energą” wyraźnie pokazuje, że jest to możliwe. Staramy się wzbudzać poczucie odpowiedzialności za innych. Zachęcamy do lokalnego patriotyzmu i do świetnej zabawy – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu Energa SA. – Dziękuję wszystkim, którzy zagłosowali na Świetlną stolicę Polski. Odzew był naprawdę imponujący. Przyczyniliście się Państwo do pomocy najuboższym dając im radość i ciepło w te zimowe dni  – dodaje.

Ostateczna klasyfikacja Plebiscytu Miast:

 1. Zamość
 2. Częstochowa
 3. Starachowice
 4. Nowa Sól
 5. Stalowa Wola
 6. Pelplin
 7. Łomża
 8. Radom
 9. Olkusz
 10. Legnica
 11. Ostrów Wielkopolski
 12. Opole
 13. Połczyn-Zdrój
 14. Mrągowo
 15. Aleksandrów Łódzki
 16. Bydgoszcz

źródło: Energa

 

6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Czy można już składać podanie do MCPR w sprawie tej wygranej (nowego sprzętu AGD)? Przydałaby mi się nowa lodówka, a nie stać mnie.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

a może by tak pójśc do pracy? A nie czekać na darmoszkę?

Anonimowo

czy wniosek o przyznanie pomocy w postaci tego sprzętu z mcpr mogą składać tylko mieszkańcy miasta Zamość, czy mieszkańcy całego regionu/powiatu? Bo w artykule jest napisane: ” w zeszłym roku wygrany w konkursie sprzęt AGD marki Electrolux o wartości 50 tys. zł otrzymały najbardziej potrzebujące rodziny z terenu Zamojszczyzny” co Państwo rozumieją przez słowo Zamojszczyzna? Dla mnie jest to cały region, a w związku z tym zachodzi pewna nieścisłość, ponieważ jest wiele potrzebujących rodzin nie tylko na terenie miasta i dla nich taka pomoc też byłaby dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej że głosy oddawali nie tylko mieszkańcy miasta ale też całego regionu. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

następny chętny. A może tak by do pracy pójśc?

Agnieszka Ciurysek
Reply to  Anonimowo

Nagrody z plebiscytu rozdysponowywało Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu, więc otrzymały je rodziny będące pod opieką tej instytucji.
Określenie w tekście zostało sprecyzowane.

Anonimowo

Brawo !!!
Gratulacje dla mieszkańców, władz miasta i NOWEGO KURIERA!!!