Wilczki Morskie na szerokich wodach opowieści

0
1081
GAIA

Monika Adamiec gościła  na spotkaniu w kole morskim „Wilczki Morskie” 11 stycznia 2018r.
Wilczki Morskie to koło zainteresowań działające w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu, które działa od 1986 roku i skupia młodych pasjonatów mórz i oceanów.

Monika Adamiec obecnie studiuje  Prawo i Międzynarodowy Biznes w Northumbria University w Newcastle. Wspominała już na dorosło te cudowne i beztroskie lata Szkoły Podstawowej  i niezapomniane chwile, które zawsze będzie pamiętać jako „Wilczek Morski”. Pełne wrażeń zajęcia z opiekunem koła, spotkania z Marynarzami, z Panią Janiną Gąsiorowską  matką chrzestną m/s „ Ziemia Zamojska”, organizowane konkursy w kole i to cudowne  wyróżnienie Grand Prix, po którego odbiór jechała z opiekunem aż do Gdańska. Na spotkaniu razem z uczniami należącymi do koła, Monika obejrzała kroniki, które prowadzi opiekun, a są tam zdjęcia małej Moniki, jej dyplomy i wyróżnienia.

Monika Adamiec opowiedział Wilczkom o tym, że 11 października 2013 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia mniejszej Kotwicy Hall przed szkołą, na której była obecna i na pamiątkę zrobiła dużo zdjęć do swojego albumu. Było to wielkie wyróżnienie i dar Polskiej Żeglugi Morskiej dla szkoły i dla „Wilczków Morskich”.
Na zakończenie spotkania pani Anna Stabińska  poinformowała, że  koło już od 15 lat promuje edukację morską, utrzymuje kontakt z Marynarzami, uczestniczy w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach o tematyce morskiej, konkursach plastycznych i spotkaniach w Sali morskiej. A Marynarze – oficerowie Polskiej Żeglugi ze Szczecina bardzo chętnie odwiedzają „Trójkę” i jej Wilczki Morskie, gdy goszczą w Zamościu.

materiał nadesłany: Anna Stabińska

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments