GAIA

W niedzielę 14 stycznia, w  Katedrze Zamojskiej odbył się tradycyjny „Noworoczny Koncert Kolęd” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Kolędowanie odbywa się dorocznie na zaproszenie Prezydenta Miasta Andrzeja Wnuka. Koncert odbył się pod patronatem Ordynariusza Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej – ks. bp Mariana Rojka.

Mury Katedry wypełniły się szczelnie na czas koncertu. Wszystkich przybyłych przywitała Prezydent Magdalena Dołgan.

„Namysłowiacy” zagrali pod batutą Tomasza Radziwonowicza – skrzypek-solista i kameralista, kompozytor, dyrygent i aranżer, założyciel kwintetu smyczkowego I Solisti di Varsavia i orkiestry Sinfonia Viva. Oba zespoły posiadają znaczny dorobek artystyczny i cieszą się już znaczną krajową i międzynarodową renomą. Tomasz Radziwonowicz dokonał aranżacji na fortepian i kwintet smyczkowy wszystkich utworów Fryderyka Chopina na fortepian i orkiestrę, a niektóre jego utwory fortepianowe opracował na kwintet smyczkowy.

Podczas niedzielnego koncertu muzycy wykonali najznamienitsze polskie kolędy i pastorałki w wyjątkowych aranżacjach.

Z Orkiestrą Symfoniczną wystąpili soliści: Elżbieta Kozyra, Barbara Rabiega, Dariusz Sobczak oraz Tomasz Nadolski. Wystąpiły także dzieci z Akademii Rozwoju Talentu – Violinki, które przygotowała do koncertu Katarzyna Puzio – Senczak.

Wspólnie z „Namysłowiakami” wystąpił również Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Zamościu pod kierownictwem Anny Cios i Sławomira Szurka.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments