Koniec papierowych zwolnień lekarskich. Zastąpią je e- zwolnienia

0
550
Od 1 lipca 2018 roku lekarze nie będą mogli wystawiać zwolnień lekarskich (L4) na papierze. Zastąpią je elektroniczne - wysyłane przez internet. Fot. pixabay
GAIA

Jeszcze tylko przez kilka miesięcy lekarze będą mogli wystawiać chorym zwolnienia na papierowych drukach. Od lipca wszystkie zwolnienia lekarskie mają być przesyłane przez internet. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca medyków, żeby nie czekali na ostatni dzwonek i już teraz zaprasza ich na szkolenia.

Najbliższe odbędą się w Inspektoracie ZUS w Zamościu 19, 23 i 31 stycznia. Rozpoczynają się o godz. 10.00. Na stronie internetowej instytucji można też znaleźć terminy konsultacji na kolejne miesiące.

– Podczas szkoleń pracownik ZUS wyjaśni lekarzom, jak krok po kroku wystawić i podpisać elektroniczne zwolnienie oraz co robić w nietypowych sytuacjach, np. gdy trzeba anulować zwolnienie albo wypisać je podczas wizyty domowej. Opowie też o nowym rodzaju podpisu elektronicznego dla lekarzy. Tak zwany certyfikat ZUS jest podpisem wygodnym, bezpłatnym i można go uzyskać przez internet – wyjaśnia Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim  W trakcie szkolenia będzie można zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS, która służy m.in. do wystawiania elektronicznych zwolnień. Do rejestracji w portalu trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości.

Szkolenia odbędą się w siedzibie zamojskiego ZUS przy ul. Kiepury 2. Zapisy pod numerem telefonu 84 639 60 95 oraz e-mailem: [email protected]. Szczegóły na stronie www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments