Ogólnopolski ranking liceów i techników. Jak wypadły zamojskie szkoły?

0
1313

Fundacja Edukacyjna “Perspektywy” po raz 20 już opublikowała Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2018. Na których miejscach uplasowały się zamojskie szkoły?

Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2017 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej.

W województwie lubelskim czołówkę rankingu zdominowały lubelskie ogólniaki: Pallotyńskiego LO im. Stefana Batorego (1. miejsce w lubelskim i 25. w kraju), I LO im. Stanisława Staszica (2. w województwie i 31. w kraju), Prywatne LO im. Królowej Jadwigi (3. w województwie, 48. w kraju)

Najlepsze licea w Zamościu

Spośród zamojskich liceów najwyższe miejsce w rankingu “Perspektyw” po raz kolejny zajęło I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu. W rankingu wojewódzkim zamojski “Społeczniak” uplasował się na 5 pozycji. W klasyfikacji krajowej natomiast na 74. Na 12 miejscu w naszym województwie i 274 w kraju znalazło się III LO im. Cypriana Kamila Norwida w ZamościuI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu uplasowało się na 16 miejscu w woj. lubelskim i 297 w kraju.

W pierwszej 19- stce rankingu najlepszych techników w woj. lubelskim nie znalazło się żadne zamojskie technikum.

Najlepsze licea w kraju

W Rankingu Liceów Ogólnokształcących na najwyższym stopniu podium znalazło XIII LO w Szczecinie, które jest też Szkołą 20-lecia Rankingu. Na drugim stopniu podium – Liceum Akademickie UMK w Toruniu. W tym roku na miejscu trzecim jest XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie.

Najlepsze technika w kraju

W Rankingu Techników w tym roku zwyciężyło Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Kustronia w Nowym Sączu. Na miejscu drugim – ubiegłoroczny triumfator, Technikum Elektroniczne im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Na trzeciej pozycji w Rankingu Techników znalazło się lubelskie Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r.

PEŁNY RANKING LICEÓW I TECHNIKÓW “PERSPEKTYWY” 2018 TUTAJ

 

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments