Zamość: Na Budżet Obywatelski 2018 zagłosujesz bez wychodzenia z domu.

0
807

W najbliższej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Zamościa będą mogli głosować na wybrane przez siebie projekty, nie tylko w sposób tradycyjny – poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny. Głosowanie w ramach realizacji projektów na 2018 r. odbywać się będzie także przez internet.

Możliwość głosowania bez wychodzenia z domu to potencjalnie także większa frekwencja. Takie rozwiązanie ułatwi udział w głosowaniu osobom niepełnosprawnym oraz wszystkim tym, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą, uczestniczyć w zebraniach osiedlowych.

Dziś (19 grudnia) w zamojskim ratuszu odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców, dotyczące nowej formy głosowania. Wiceprezydent Magdalena Dołgan oraz Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Rusztyn, wyjaśnili jak wyglądać będzie procedura głosowania elektronicznego.

Aby zagłosować przez internet należy wejść na stronę zamojskiego Urzędu Miasta www.zamosc.pl i kliknąć w zakładkę Budżet Obywatelski (ma pojawić się wkrótce). Następnie wybieramy ul. przy której mieszkamy i Osiedle z którego będziemy głosować, klikamy przycisk GŁOSUJ i przechodzimy dalej. Następnie wpisujemy swoje dane osobowe (imię nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia) oraz wybieramy projekt na który chcemy zagłosować. Wpisujemy także swój numer telefonu komórkowego, na który otrzymamy kod weryfikacyjny, który musimy wpisać aby oddać swój głos. Z jednego nr telefonu będzie można zagłosować tylko raz. Głos oddany przez internet będzie miał taką samą wagę, co ten oddany w sposób tradycyjny. Wszystkie głosy zostaną później zweryfikowane przez powołaną do tego komisję. Na zagłosowanie w formie elektronicznej mieszkańcy Zamościa będą mieli 18 dni (od 2 do 20 stycznia). Natomiast głosownie w sposób tradycyjny odbywać się będzie tak jak do tej pory podczas spotkań osiedlowych, zaplanowano je od 22 stycznia do 3 marca.

Pełne wyniki głosowań zostaną ogłoszone najprawdopodobniej 23 marca.

Na Budżet Obywatelski 2018 Prezydent Zamościa przeznaczył 1,6 mln zł. Każde z zamojskich osiedli otrzyma po 100 tys. zł na wybrane przez siebie inwestycje.

Z listą 37 projektów zaproponowanych przez zamościan, które zostaną poddane pod głosowanie w ramach BO 2018, można zapoznać się TUTAJ

Przypominamy, że głosować mogą mieszkańcy Zamościa, którzy ukończyli 16 r. ż.

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments