Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski – Patryk obudź się !

0
820

“Pomóżmy Patrykowi zawalczyć o normalne życie!” – apelują organizatorzy Świątecznego Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego, podczas którego zbierane będą fundusze na leczenie pochodzącego ze Szczebrzeszyna 13- letniego Patryka Szawary. Akcja odbędzie się 26 grudnia 2017 r. w godz. 8.30-20 w zamojskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (ul. Królowej Jadwigi 8).

Patryk był wesołym, radosnym, wrażliwym chłopcem z głową pełną pomysłów. Chętnie się uczył, lubił sport. Grał w piłkę nożną, ping – ponga, chodził na zajęcia z akrobatyki i ju-jitsu, zimą jeździł na nartach, latem na rowerze. Miał – jak każde dziecko – wiele planów i marzeń. Wszystko to skończyło się pewnego majowego dnia w 2013 roku…
9-letni chłopiec został potrącony przez samochód. Wypadek był bardzo poważny. Patryk przeżył, ale zapadł w śpiączkę. Diagnoza: uraz czaszkowo – mózgowy wielonarządowy …
Po wypadku był operowany i leczony w Zamościu, później przebywał w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie i półtora roku w Klinice „Budzik” w Warszawie. W Klinice „Budzik” obowiązuje limit czasowy i po jego wykorzystaniu Patryk musiał wrócić do domu. Aktualnie występuje u niego syndrom zamknięcia – to znaczy, że jest uwięziony we własnym ciele. Jest jednak nadzieja, że się obudzi. Rodzice wożą go codziennie do Stowarzyszenia „Krok za krokiem” na rehabilitację, która przynosi stopniowe efekty. Patryk „pracuje” na komputerze sterując wzrokiem, jest pionizowany na specjalistycznym sprzęcie, słucha muzyki, ogląda telewizję, rodzice czytają mu książki. Jest pod opieką wielu specjalistów: neurologa, pediatry, okulisty i neurologopedy. W celu pobudzenia pracy mózgu zażywa dość kosztowne leki i suplementy.
Dzięki wysiłkowi lekarzy, rehabilitantów i rodziców pojawiła się nadzieja i… są drobne sukcesy: Patryk przeciąga się, czasami rusza rękami i nogami, spożywa pokarmy doustnie, pije z kubeczka.

Wszyscy wierzą, że kiedyś uda się Patrykowi odzyskać to, co utracił: sprawność, samodzielność i zdrowie. Do tego trzeba wiary, wielkiej cierpliwości i … materialnych zasobów, które tak szybko się wyczerpują… Stąd pomysł, by zorganizować charytatywny Turniej.

Impreza w hali OSiR Zamość rozpocznie się o godz. 8.30. W programie mecze, licytacje cennych gadżetów z autografami piłkarzy znanych polskich klubów oraz pokazy umiejętności. Wydarzenie muzycznie nakręcać będzie DJ Kuba Król.

Szczegóły na plakacie.

 

Poprzedni artykułZamość na prowadzeniu w plebiscycie “Świetlna Stolica Polski”! To dzięki Wam!
Następny artykułJarosław Gowin w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments