Już w poniedziałek Jarosław Gowin w zamojskim Ratuszu

0
532
fot. FB Jarosław Gowin
Jarosław Gowin – Wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego złoży wizytę w Zamościu już w najbliższy poniedziałek.
18.12.2017 r. o godzinie 18:30 odbędzie się spotkanie z Wiceprezesem Rady Ministrów Panem, Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosławem Gowinem. Spotkanie odbędzie się w Sali Consulatus w Ratuszu.
Podczas spotkania Panu Premierowi będzie towarzyszył pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. służby zdrowia Pan Jakub Banaszek.

Jarosław Gowin – urodzony 4 grudnia 1961 r. w Krakowie. Poseł na Sejm VI, VII, VIII kadencji. Senator VI kadencji. W latach 2011 – 2013 minister sprawiedliwości odpowiedzialny za ustawę deregulacyjną.Młodość spędził w Jaśle, gdzie ukończył Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego. To tam, przez 9 lat był bramkarzem piłkarskiego klubu Czarni 1910 Jasło. Na studia przeprowadził się do Krakowa, gdzie ukończył historię filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Należał do „Solidarności” i Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Doktor nauk politycznych, stypendysta Uniwersytetu w Cambridge.

W 2001 w Instytucie Studiów Politycznych PAN uzyskał stopień naukowy doktora rozprawą zatytułowaną Kościół w czasach wolności 1989 – 1999. Pracę zawodową rozpoczął w Instytucie Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie.

W latach 1989-1944 sekretarz a od 1995-2005 redaktor naczelny miesięcznika „Znak”. Pomysłodawca Dni Tischnerowskich i Uniwersytetu Latającego ZNAK-u. Autor wielu książek, artykułów publicystycznych, recenzji i wspomnień. Współtwórca i rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie (od 2003 do 2011).

Współpracuje z Fundacją św. Mikołaja, działającą na rzecz tworzenia domów samotnych matek i hospicjów, a także ze stowarzyszeniem „Siemacha”. Członek Rady Patronackiej Krakowskiego Hospicjum dla dzieci imienia ks. Józefa Tischnera.

Mieszka w Krakowie z żoną, trójką dzieci i wnukiem. Wolne chwile spędza z rodziną w górach lub na czytaniu książek. Miłośnik muzyki barokowej.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments