To już setne Boże Narodzenie w „Trójce”

0
720

Rok szkolny 2017/2018 jest rokiem Jubileuszu Stulecia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu. To wielkie święto naszej szkoły. Setna rocznica istnienia, którą obchodzić będziemy 25 maja 2018 roku, to moment, na który złożyły się wysiłek i praca wielu pokoleń mieszkańców naszego miasta. To sto lat udziału szkoły w historii, kulturze i życiu społecznym Zamościa.

Szkoła wykształciła wiele tysięcy absolwentów, którzy z sentymentem wspominają spędzone tu lata. Cyt. absolwenta „Wspaniała szkoła, tu zaczynały się pierwsze przyjaźnie, zawsze będę do niej wracał wspomnieniami, nasza stara poczciwa Trójka”.

Spotkania z absolwentami i pracownikami szkoły utwierdzają nas w przekonaniu, że jest to szkoła, do której wraca się myślami i którą wspomina się niezwykle ciepło. Bieżący rok szkolny jest rokiem przygotowań do obchodów Jubileuszu Stulecia. Planujemy wiele działań we współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Zapraszamy mieszkańców naszego miasta; sympatyków i przyjaciół szkoły do współpracy oraz śledzenia mediów, gdzie będą umieszczane informacje związane z Jubileuszem; strona internetowa szkoły: zs3zamosc.edupage.org i konto na Facebooku, informacje w lokalnej prasie oraz na stronach internetowych poświęconych naszemu miastu. Pragniemy, by obchody stały się świętem całego środowiska lokalnego.

Zwracam się do Państwa z prośbą o przesyłanie pamiątek, zdjęć, filmów oraz przedmiotów związanych z przeszłością szkoły. Zachęcam również do pisania wspomnień związanych z czasem spędzonym w „Trójce”. Pozwoli to przybliżyć młodemu pokoleniu historię oraz uświetni uroczyste obchody Jubileuszu. Materiały można przesyłać na adres mailowy [email protected] lub na adres szkoły Szkoła Podstawowa nr 3, ul E. Orzeszkowej 43, 22-400 Zamość

W imieniu całej społeczności szkolnej składam życzenia

Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia! Niech przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk. Oby magia Bożego Narodzenia przetrwała w nas jak najdłużej! Magicznych Świąt Bożego Narodzenia

Dyrektor Szkoły Maria Mołdoch

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments