„Podobieństwa i różnice, różnice i podobieństwa”

0
1055
fot.Janusz Zimon
Wystawa „Podobieństwa i różnice, różnice i podobieństwa” pokazuje fenomen malujących braci bliźniaków. Ich malarstwo inspirowane potężną mocą natury, to swoisty dialog, prowadzony przemiennie w egzystencjalnej bliskości i oddaleniu. Ekspozycję można od wczoraj (14 grudnia) oglądać w BWA Galerii Zamojskiej.

…Projekt przedsięwzięcia dotyczy problemu dwoistości osobowości istniejącej w człowieku w kontekście twórczości bliźniaczej jako nowej artystycznej kreacji. Problem podwójności osobowości; rozumiany jako walka dobra ze złem, nierozerwalny niczym :  jin / jang, wschód i zachód, dzień i noc, kobieta i mężczyzna, sacrum i profanum istnieje od zawsze, czyli od początku. Tak dualistycznie pojmowany świat objawił się mi  w pracach ostatnich lat doprowadzając do jakby olśnienia, że  najważniejszym problemem mojej podwójności jest bycie bliźniakiem”.

Witold Adamczyk
Urodzony w 1966 roku w Nowej Dębie. W latach 1987-1992 studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, na kierunku Wychowania Plastycznego. Dyplom w 1992 roku  w Pracowni Malarstwa prof. J. Bigoszewskiego. Doktorat w 2013 roku w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej- sztuki piękne Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pod kierunkiem prof.  A. Leśnika. Obecnie, mieszka, pracuje i tworzy w Rawiczu.

Piotr Adamczyk
Urodzony w 1966 r. w Nowej Dębie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Edukacji Wizualnej w Łodzi. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Romy Hałat. Uprawia malarstwo nieprzedstawiające oraz realizm. Współpracował wieloletnio z gazetami wykonując dla nich karykatury np. z Przeglądem Kolbuszowskim i Nowinami.

 

Poprzedni artykuł“Nigdy więcej…”. Wystawa podsumowująca projekt edukacyjno – historyczny
Następny artykułTo już setne Boże Narodzenie w „Trójce”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments