Seniorzy mogą już pobierać wnioski na „Kartę Seniora”

1
1322

Miasto Zamość wprowadza bezpłatną Zamojską Kartę Seniora. Karta będzie uprawniała osoby, które ukończyły 60 r.ż. i są mieszkańcami Miasta Zamość do zniżek na usługi z zakresu kultury, sportu, rekreacji i zdrowia. Dziś (14 grudnia) w Ratuszu odbyła się konferencja prasowa dotycząca wprowadzenia Karty Seniora, w której udział wzięli: Wiceprezydent Magdalena Dołgan, Zofia Piłat Przewodnicząca Zamojskiej Rady Seniorów, Diana Sawicka ze Stowarzyszenia Zamość – Nasz Wspólny Dom, Joanna Liberadzka Duras Kierownik Centrum Informacji turystycznej i Historycznej oraz Janusz Nowosad Dyrektor Zamojskiego Domu Kultury.

-Celem wprowadzenia Zamojskiej Karty Seniora jest aktywizacja Seniorów, stworzenie miejsc dla nich przyjaznych oraz zachęcenie Seniorów aby spędzali swój wolny czas w mieście. Posiadacz Zamojskiej Karty Seniora będzie mógł korzystać z systemu zniżek na różnego rodzaju dobra i usługi z zakresu kultury, sportu, rekreacji i zdrowia – mówiła Wiceprezydent Magdalena Dołgan.

Zniżki dla Seniorów oferować będą partnerzy programu, czyli jednostki organizacyjne Miasta Zamość (m. in. Zamojski Dom Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji) oraz inne jednostki i instytucje publiczne, także te niepowiązane z Ratuszem.

Wprowadzenie Zamojskiej Karty Seniora było inicjatywą Stowarzyszenia Zamość – Nasz Wspólny Dom. Stowarzyszenie zebrało ok. 900 podpisów mieszkańców miasta, pod projektem uchwały o wprowadzeniu Karty. Prezydent Andrzej Wnuk uznał, że to dobry pomysł i skierował stosowny projekt pod obrady Rady Miasta. Podczas listopadowej sesji, radni miejscy jednogłośnie opowiedzieli się za wprowadzeniem programu.

– Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że Karta Seniora będzie funkcjonowała w naszym mieście. Nasze Stowarzyszenie wyszło na przeciw oczekiwaniom mieszkańców Zamościa – mieszkańców, którzy ukończyli 60 rok życia i chcą być seniorami aktywnymi. Już na etapie zbierania podpisów wiele osób prowadzących działalność gospodarczą wyraziło chęć uczestnictwa w programie. Na dzień dzisiejszy już 50 przedsiębiorców, instytucji i placówek zgłosiło się do programu i zaoferowało zniżki. Mamy nadzieję, ze ta liczba będzie rosła. Zachęcam wszystkich do przystąpienia do programu – mówiła Diana Sawicka wiceprezes Stowarzyszenia Zamość – Nasz Wspólny Dom.

Zamojska Karta Seniora ma być przeznaczona dla osób, które ukończyły 60 rok życia i mieszkają na terenie miasta Zamość. Karta będzie imienna, ważna z dowodem osobistym, co oznacza, że nie będzie można odstępować jej innym osobom. Aby otrzymać kartę trzeba będzie wypełnić specjalny wniosek, który dostępny jest w Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej (zarówno w punkcie na parterze Ratusza, jak i w „Lunecie” przy ul. Łukasińskiego). Wnioski do pobrania są dostępne także na oficjalnym portalu miasta – www.zamosc.pl.

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Dobra inicjatywa!
Propozycja jeszcze może, żeby Klub Senior Vigor nie był tylko dla tych Vigor co dookoła parku przelecą z kijkami. Niektórzy są Vigor w innych dziedzinach, czyli może dla wszystkich by to było, w końcu z pieniędzy ministerialnych- Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej działa Senior Vigor.