Ludzie i konie kresów w opowieści Krzysztofa Czarnoty

0
622

Gospodarz Kresowego Zaścianka – Krzysztof Czarnota roztoczy niesamowitą gawędę o dawnych Kresach, wyjątkowych ludziach i zjawiskowych koniach. W rolach głównych wystąpi ludzka i końska arystokracja zamieszkująca onegdaj naszą krainę. Będzie o Dzieduszyckich, Rzewuskich, Sanguszkach, Poletyłłach, ich niezwykle dzielnych i zjawiskowo pięknych rumakach, przywiedzionych gdzieś hen z arabskiej pustyni. O tradycjach, dawnych obyczajach i czasach, gdzie „Lach bez konia był jak ciało bez duszy”.
Gorąco zapraszamy miłośników koni, historii i kresowych stepów, na których człek dosiadłszy rączego araba był wolny jak wicher w stepie i słynny jak sam Chmielnicki.

Wydarzenie odbędzie się już sobotę 16 grudnia o godzinie 17:30 W „Kresowym Zaścianku” w Horyszowie.

Krzysztof Czarnota, prozaik, satyryk, felietonista, autor tekstów kabaretowych, przez długi czas twórczo obecny we wszystkich swoich produkcjach radiowych, telewizyjnych i estradowych. Urodził się w 1968 roku, jest synem i prawnukiem Sybiraka. Wiele lat mieszkał w Warszawie. Dziś żyje na Kresach, w swej ukochanej „Krainie Kuhailana – Czartorii”. Tu oddaje się swoim pasjom – hodowli koni arabskich. To o nich i o tym jak bardzo zmieniły mu życie pisze również w swoich książkach.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments