Piotr Tchórz – recytator z „Elektryka”

0
647

Uczeń klasy III c ZSP Nr 3 w Zamościu został laureatem 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.

W tym roku przypada 140. rocznica urodzin i 80. rocznica śmierci Bolesława Leśmiana – poety, pisarza i publicysty, który był apologetą słowa, a w posługiwaniu się polszczyzną osiągnął mistrzostwo.

Organizatorzy 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego zachęcali do poszukiwania repertuaru inspirowanego twórczością tego wybitnego poety. Proponowali, aby dobierając repertuar, recytatorzy inspirowali się jego przesłaniem:

A opaszcie świat cały ścisłym korowodem,
Aby wam się nie wymknął, schwytany niewodem…
Zapląsajcie, zaśpiewajcie,
Pieśnią siebie wspomagajcie,
Toć wejdziemy w świat – próżnią, aby wyjść – ogrodem!

Idąc za przesłaniem poety, uczeń klasy III c Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu „Elektryk” – Piotr Tchórz -15 listopada wziął udział w Przeglądzie Powiatowym 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego i zaprezentował utwór K. K. Baczyńskiego Noc zielona była. W wyniku eliminacji Piotr zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbył się 29 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Lublinie, gdzie otrzymał wyróżnienie i tytuł laureata 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.

We wtorek, 12 grudnia wyróżnieni i nagrodzeni uczestnicy wzięli udział w Koncercie Laureatów. Jest to znaczące osiągnięcie, ponieważ tytuł laureata w kategorii „Liceum i dorośli” otrzymało tylko 7 osób w województwie.

fot. i tekst: Iwona Krzywonos

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments